Yeni tasarımlarla ve tasarımcılarla tanışmak demek, aynı zamanda yepyeni hikayeler keşfetmek demek. Özellikle el yapımı tasarımları incelerken aslında tasarımcısıyla ilgili baya fikir edindiğimi düşünüyorum. Ne tarzı seviyor, hangi malzemelerden ve renklerden hoşlanıyor?

Şansu Oral Pangal’ın eskiye özlemini dile getirdiği Naif Şeyler, nostalji kokan tasarımların adresi. Ürünlere göz gezdirdiğimde yaşanmışlık hissini bana geçiren yepyeni tasarımlar bunlar. Şansu Oral Pangal’ın doğal malzemeleri ve doğal renkleri sevdiğini hemen anlayabiliyorum. Tahta objeler, jüt kumaşlar, doğal boyama rafyalar ve akrilik boyalar, ağaç dilimleri , kasalar , elekler eskiye dair pek çok eşya Naif Şeyler’in ilgi alanında. Eskitilmiş dokularıyla öne çıkan tasarımlar aynı zamanda kişiselleştirilebiliyor. Özel günlerinizde veya sevdiklerinize alacağınız hediyelerde size özel dokunuşlar olsun isterseniz bunu siparişlerinizde belirtmeniz yetiyor.

naif-seyler-01

Aslında hayatınıza mutluluk katan, her baktığınızda sizi gülümseten eşyaların sevgiyle yapıldığına inanırım ben. Belki de beni gülümsetenler hep el yapımı olduğundan veya kendi yaptığım eşyalar olduğundan olabilir. Ancak el yapımı eşyalara baktığımda ne kadar emek verildiğini anlamak için detaylarını incelemek gibi bir takıntım var. Ve emin olun sevgiyle yapılan bir tasarımı anlamak sandığınızdan daha kolay. Saatlerce emek verilen, ince detayları düşünülen tasarımlara değer biçmek sizce de en zor şey değil mi? Çünkü ben ülkemizde el yapımı ürünlerin değerlerinin çok altında alıcı bulduğuna inananlardanım.

naif-seyler-02

Eğer seri üretim eşyaların ruhsuzluğundan kaçıp kurtulmak isterseniz siz de benim gibi Naif Şeyler’e sığınabilirsiniz. Naif Şeyler Instagram’da, Zet.com’da ve kendi evinde sizinle tanışmayı bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz