Yine uzun süredir kafama koyup denemeye ancak fırsat bulduğum bir kendin yap projemi paylaşmanın haklı gururu içerisindeyim. Proje tam benim gibi tembellere yönelik olduğundan yaklaşık 15 dakika sürüyor. Yani 15 dakikada yepyeni bir kırlentiniz oluyor hem de şeker gibi.

Kendin Yap: Dikişsiz Şeker Kırlent

Kırlentleri yenilemek evde hızlı bir atmosfer değişimi yarattığından hızlı bir değişim için kılıf değiştirmek hem ekonomik hem de pratik bir seçenek. Eğer evde dikiş makinesi varsa kırlent dikmek sizin için sıkıntı olmayacaktır ancak benim gibiler ne yapacak? Tam bu noktada devreye kumaş yapıştırıcılar giriyor. Bu proje sayesinde ilk kez kullanma fırsatı bulduğum çamaşır makinesine dayanıklı kumaş yapıştırıcılarla hızlıca işinizi halledebiliyorsunuz. O zaman hemen şeker yastıkların yapımı için gerekli malzemeler geçiyorum.

Dikişsiz Şeker Yastık Yapımı

Malzemeler
  • Silindir yastıklar
  • Pazen kumaş
  • Kumaş yapıştırıcısı
  • Kurdele

Evdeki silindir yastıklar mobilya üretimi yapan bir arkadaşımdan hediyeydi. Renkleri benim ev dekorasyonuma uymayınca onları tatlı bir şekere dönüştürmeye karar verdim. Pazen kumaş seçmek için kendimi Kemeraltı’na atarak beğendiğim renklerden birer metre pazen kumaş aldım.

Dikişsiz Kırlent YapımıSilindir yastıkların bir tanesi için yarım metre kumaş yeterli oldu. Pazen kumaşın genişliği 90 cm‘di yani bir metrelik kumaşı ikiye bölerek kullandığımdan kenarlarını tekrar yapıştırmama gerek kalmadı. Ancak kenarlarını kesmeniz gerekirse kumaşın kenarlarını da yapıştırmanız gerekecek.

Dikişsiz Yastık Yapımı

Kumaşı ters çevirerek bir kenarına boydan boya yapıştırıcı sürdüm. Bir dakika kadar bekledikten sonra kenarları birleştirerek iyice yapışması için biraz elimle bastırmaya başladım. Her iki kumaş için aynı işlemi yaptıktan sonra yaklaşık iki saat kurumaya bıraktım.

Kendin Yap Dikişsiz Yastık

İki saat sonunda yastıklarımı kılıfın içerisine geçirdim. Son olarak sarkan uçları bir şeker paketine benzetmek için birkaç kere çevirerek kurdeleyle bağladım.El yapımı kırlent

Şeker Yastık YapımıDIY Dikişsiz Yastık

Yaklaşın 20 gün önce yaptığım şeker yastıklarımı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Korktuğum gibi yapıştırdığım kenarlarda herhangi bir açılma olmadı. Hatta yastık savaşına bile girilir bunlarla. Bence bu yastıkları çocuk odaları için de kolayca yaparak kullanabilirsiniz. Kız çocuk odalarında pembe şekerler görmek fena olmaz bence;)

Şeker Yastık Kırlenti Nasıl Yapılır

Eee nasıl olmuş şeker yastıklarım?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz