Bir süredir başı çeken bir dekorasyon trendi var. Zaten dekorasyona meraklıysanız çoktan radarınıza girmiştir. Dev örgülerden bahsediyorum:) Pinterest ve Instagram’da dekoratif karelerin baştacı olunca peşine düşsem de ülkemizde bulamamıştım. Sonra birden Instagram’da karşıma dev örgü yünleri ve ürünleri satan bir hesap çıktı.

RasperyTime sayfasıyla iletişime geçince Esra ile tanışarak yünlerle ilgili bilgi aldım. Kol örgüsü denemek istediğim için bu yünler benim için birebirdir. Bu blogda çok proje denediğime bakıp çok sabırlı olduğumu sanmayın. Örgü gibi devamlılığı olan işler pek bana göre değil:( Ben daha çok ilk kez tecrübe etmeyi sevenlerdenim. İlk kez denerken ortaya nasıl bir sonuç çıkacağıyla ilgili merakım en büyük motivasyonum aslında. Bu merak geçtikten sonra zevk alarak tekrarladığım çok az kendin yap proje vardır.

Neyse yani örgü örmeyi beceremeyen ben kol örgüsü denemek için yünümü sipariş ettim. Öncelikle yünün yumuşaklığı ve sıcaklığı zaten mutluluk kaynağı. Küçük bir diz battaniyesi için 1 kg yün almanız ve yarım saatinizi ayırmanız yeterli. Pofuduk yünler bir anda battaniyeye dönüşüveriyor. İlmekleri kolunuza attıktan sonra elinizle düz örgü örmeye başlıyorsunuz. Örgü örenlerin adapte olması çok daha kısa sürecektir ancak benim gibi tecrübesizler de sakın korkmasın, alıştıktan sonrası çok eğlenceli geçiyor:)

Bknz: nasıl çılgınca eğleniyorum 😀

Ben 12 ilmek atarak işe başladım. Kucağımda peluş oyuncak varmış mutluluğuyla örgümü ağzım kulaklarımda tamamladım. Dürüst olmak zorundayım bu dev örgüleri Instagram’da kullanmak için de çok istemiştim ve hızlı bir giriş yaparak hakkını da verdim.

Dev kol örgüsünün yapılışıyla ilgili tüm detayları videoda anlattım. Birtakım pozlar için de Instagram profilime göz gezdirebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz