Sevgililer Günü için geri saydığımız şu günlerde gerçek anlamda son dakika hediye fikirleri hazırladım. Geçen hafta işten güçten hediye fikirleri hazırlamaya vakit bulamayınca gerçek anlamda konsepte uygun olarak elimin altındaki malzemeleri değerlendirip kolay uygulanabilir fikirler paylaşmak istedim. Ayrıca Sevgililer Günü için her yeri kırmızı-pembe kalplerle doldurunca erkekleri pek düşünmemiş oluyoruz. Gerçi ben daha önceden erkek arkadaşa özel kendin yap hediye fikirleri paylaşmış olsam da bu seferki hediye önerilerim oldukça unisex oldu. Zaten az zaman kaldığından oyalanmadan 3 farklı sevgililer günü hediye alternatifini paylaşıyorum.

XO Yastık Kılıfı

XOXO görünce aklıma Gossip Girl geliyor olsa da tipografik olarak harika görünen bu iki karakterle bir yastık kılıfı boyamak çok iyi bir fikir. IKEA’dan aldığım beyaz yastık kılıfını ve evdeki siyah akrilik boyayı kullanarak kılıfa XO yazmaya başladım. Daha önce akrilik boyayla kumaş boyamış ve ütüyle sabitledikten sonra makinede yıkamıştım ve hiçbir sorun yaşamamıştım. Bu deneyime dayanarak elimin altında kumaş boyası olmadığından yine akrilik boya tercih ettim. Boya tamamen kuruyunca üzerinden ütüleyip sabitlenmesini sağladım. Kılıf hazır;)

Kara Tahta Efektli Kupa

Bu sefer beyaz bir fincana kara tahtı efekti verecek bir kalp yapmak istiyorum ama yine elimin altından kara tahta boyası yok ancak siyah mat akrilik boyam var. Oldukça kapatıcı olan bu boyayla fincana kocaman bir kalp çizip kurumasını bekliyorum. Kalp kuruyunca tebeşirle istediğinizi yazın. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olmayacağından kalemlik olarak kullanılmasını öneririm. Ya da sevdiceğiniz için bardaki dikkatli bir şekilde elinizde siz yıkayacaksınız artık:)

Fotoğraflarla Sevgililer Günü Kartı

Böyle günler gerçekten kartsız olmuyor. Hatta sadece kartla bile güzel bir jest yapabilirsiniz ama kartı kesinlikle ellerinizle yapmalısınız. Fotoğraflı projeler böyle günler için çok uygun. Daha önce hulahopla yaptığım çerçeveden artan fotoğrafları kırmızı bir kartona yapıştırıp zigzag olarak kestim. Bu arada fotoğrafları polaraid formatında siyah-beyaz çıktı alarak altlarına nerede çekildiğini not düşmüştüm zaten. Son olarak içerisine bir kalp kesip yapıştırarak notumu yazdım ve kapağına da bir kalp çizdim. Paket haline getirmek için ucunu delip kurdele takınız <3

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz