Ne kadar çok tükettiğimizin ve ne kadar çok çöp ürettiğimizin farkında mısınız? Aslında kafayı geri dönüşüm projelerine taktığımdan beri bu sorular hep aklımı karıştırıyor. İhtiyacım olmayan şeyleri daha az almaya, daha az çöp üretmeye hatta çöpleri ayrıştırarak geri dönüştürmeye özen göstermeye çalışıyorum. Ama artık miladı dolmuş bir eşyayı geri dönüştürerek yenilediğimde kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Elinizin altında duran, çöp diye attığınız pek çok eşya aslında ihtiyacınız olan yepyeni bir eşyaya dönüşebilir. Geri dönüşüm projelerine meraklıysanız kendinizden bir şeyler katarak tasarladığınız her şeyin sizin en değerli eşyalarınız arasına gireceğini zaten biliyorsunuzdur.

dahiyane-geri-donusum-projeleri

Bugün kullanım şekilleriyle çok dahiyane bulduğum geri dönüşüm projelerini sizinle paylaşmak istedim. Bazıları o kadar şaşırtıcı ve güzeller ki yerlerine yenilerini almak istemeyeceğinize eminim. Eski eşyaları dönüştürmek, özellikle farklı işlevlerle kullanmak ise benim favorilerim arasında. Bir eşyayı işlevinin tamamen dışında kullandığınızda aslında yaratıcılığınızı ve farklı zevkinizi de ortaya koymuş oluyorsunuz.

geri-donusum-projeleri-05

Geri dönüşüm projeleri konusunda kendinize güvenemiyorsanız öncelikle kendinize basit projeler seçmenizi öneririm. Yaptığını her proje özgüveninizi yerine getirerek, bir sonraki projede daha iyi, daha yaratıcı olmanızı sağlayacaktır. Malzemeleri tanıdıkça aklınıza neler neler gelebileceğine siz bile inanamayacaksınız. Eğer daha fazla ilhama ihtiyacınız varsa kendin yap kategorisinde yazılarımıza göz gezdirerek dişinize uygun bir proje seçebilirsiniz. Şimdi sizi herkesin yapabileceği kadar kolay ama her göreni şaşırtacak kadar dahiyane geri dönüşüm projeleriyle baş başa bırakıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz