Kısa süre önce keşfettiğim hama boncuk çalışmaları tam benlikmiş. Pixel art çalışmalarını her zaman sevmişimdir. Gerçi hangi 90’lar çocuğu aterilerden fırlamış gibi görünen 8-bit karekterlere duyarsız kalabilir ki? İşte kendi piksel karakterlerinizi yapmanın yolu bu boncuklardan geçiyor. Aslında dünya çapında oldukça popüler olan bu projeyi keşfetmem biraz geç olsa da, sonuca odaklanalım.

IKEA Pyssla boncuk ve boncuk dizme tablalarını alarak işe başlıyoruz. Gerçi hama boncuk şeklinde arama yaparak malzemeleri bulabilirsiniz. Boncuklarınızı aldıktan sonra sıra şablon bulmaya geliyor. İnternette “pixel art templates” ve “hama beads patterns” aramaları yaparak yüzlerce şablon bulabilirsiniz. Ama işin güzel yanı kendi hayalinizdeki bir figürü de pikselleştirebilirsiniz.

ananas-piksel-anahtarlik

Ben IKEA Pyssla boncuklarla anahtarlıklar yapmaya karar verdim. İzmir’de Şubat ayında erken bahara girdiğimizden anahtarlıklarım yaz temasına daha uygun oldu sanırım. Ben internetten bir ananas ve gök kuşağı şablonu bulduktan sonra, gördüğüm şablonlardan esinlenerek kendi cupcake motifimi yaptım. Yaparken ciddi anlamda stres atabileceğiniz hama boncuklarla magnetler veya kolye uçları da yapabilirsiniz. Son olarak hama boncuk çalışmalarının çocuklar için de sıklıkla önerildiğini not düşeyim.

hama-boncuk-anahtarlik

IKEA Pssyla boncuklarla yaptığım anahtarlıkları, Şubat ayının ortasında 25 derece olan Çeşme Altınkum plajında çekince bana çoktan yaz geldi. Şablonlar ve detaylı yapım hikayesini Youtube kanalımıza eklediğim videodan izleyebilirsiniz.

piksel-anahtarlik-yapimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz