Evleniyor musunuz? Bu büyük kararla beraber aslında yepyeni bir hayatın da startını vermiş oluyorsunuz. Karar vermeniz gereken çok fazla şey olduğunu biliyorum. Düğünle ilgili detayların hepsini size bırakıyorum çünkü bugün mobilya seçiminden bahsedeceğiz. Sonsuz seçenekler içinde kaybolmadan önce ne istediğinize karar vermenizi kolaylaştıracak tüyolarım var bugün sizin için ve hazırsanız başlıyorum!!

Tarzınız ne?

Yeni yuvanızı kurarken ilk olarak tarzına karar verin. Yuvayı dişi kuş yaparmış diyenler yanılmıyor çünkü özel olarak dekorasyona meraklı bir eşiniz yoksa tüm kararları bizim yani kadınların vermesi gerekiyor. Peki evinizde sizi yansıtan bir tarzı nasıl yakalayacaksınız? Kendimden örnek vermek gerekirse ben ruh hali değişken insanlardanım. Bu yüzden tarzları karıştırmak tam bana göre. Bunu yaparken iki seçiminiz var. İsterseniz eklektik bir tarz benimseyebilirsiniz veya odaları sevdiğiniz farklı tarzlara göre dekore edebilirsiniz. Risk almak istemiyorsanız ise önerim her zaman minimalist detaylardan yana durmanızdır.

Mobilyalar güzel peki konforlu mu?

Gerçekçi olalım, artık konfor en az tasarım kadar önemli. Kapısı kitlenen salon günleri çok geride kaldı. Artık evin her köşesi hem bizi hem de misafirlerimizi ağırlayabilecek konforda olmak zorunda. İşte tam bu aşamada devreye akıllı mobilyalar giriyor. Evinizi beğendiğiniz tarza göre dekore ederken evinizin en rahat etmeniz gereken yer olduğunu unutmayın. Çok beğendiğiniz kullanışsız mobilyalarla zaman ve para kaybetmeyin. Bırakın mobilyalarınız size uyum sağlasın. Oturun, yayılın, yatın ama üstünde mutlu zaman geçirin.

Çok beğendim ama dayanıklı mı?

İşte mobilya seçiminin can alıcı noktalarından biri daha. Çok beğendiğiniz mobilyalar ne kadar dayanıklı? Aslında satın aldığınız mobilyanın kalitesini belirleyici en önemli nokta da bu. Çünkü güzel bir tasarımı taklit etmek kolaydır, peki ya gerçekler? Mobilyalarınızı seçerken satış sonrası destek ve garanti süreciyle ilgili bilgi almayı es geçmeyin. Kullanılan malzeme konusunda da bilgi sahibi olmaya çalışın. Sağlığınızı tehdit eden malzemelerle üretilmiş mobilyalarla yeni bir yaşama adım atmayın!!!

Mobilyalarımın rengini nasıl seçeceğim?

İşte mobilya seçiminin en güzel ama en zor yanlarından biri daha. Evinizi dekore ederken, seçimlerinizi en belirleyici unsurların başında renk geliyor. Hangi renkleri bir arada görmek istersiniz? Mesela siz pastel tonlardan hoşlanıyorsanız Saloni’nin Fitair modeline mutlaka göz gezdirin.

Koyu renkler daha net bir duruş sergiler. Özellikle vintage etkileri güçlendirmek için göz alıcı renkleri öne çıkartabilirsiniz. Mobilyalarınızın renklerine karar verirken evinizdeki duvar renginden aksesuar renklerine kadar her detayı planlamaya çalışın. Saloni’den satın aldığınız mobilyaları kişiselleştirebilir ve tamamlayıcı aksesuarlarınızı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Dekorasyon trendleri ne diyor?

Ne kadar önemli değil desek de yeni mobilyalarımıza karar verirken trendlerden etkileniyoruz. Peki yeni sezon trendlerinin bizden yana olduğunu söylesem ne derdiniz? Yeni sezon bize çok farklı trendleri bir arada sunuyor. Nostaljik sevenler için vintage etkisinden nasibini alan mobilyalar kadar yenilikçi çizgileriyle modernizmi yeniden tanımlayan mobilyalar da bulabilirsiniz.

2017 trendlerinde benim en sevdiğim detayların başındaysa pastel renkler geliyor. Bu sezon mavinin, yeşilin, pembenin en güzel tonlarını Saloni’de görme şansınız var.

Burası Sizin Eviniz, Kuralları Siz Koyun

Sadece sizi yansıtan kalıpların dışında bir ev hayaliniz mi var? O zaman size Saloni Colorium serisini önereceğim. Çok renkli ve çok neşeli yepyeni bir eviniz olsa, pembe panjurlarınız olmasa da bohem detaylarla dolu pembe koltuklarınız olsa fena mı olur? İtiraf ediyorum aklım şunda biraz kaldı. Ama bu bana fazla derseniz bir de berjerlere şans verin derim:)

Yeni eviniz için uzun bir ihtiyaç listeniz olduğunu biliyorum. Mobilya seçiminde A’dan Z’ye aradığınızı bulabileceğiniz bir adres işinizi ve stresinizi büyük oranda azaltacaktır. Sizin ne istediğinizi anlayıp size özel çözümler üretebilen Saloni’da koltuk takımlarının yanında yemek odası, yatak odası ve geniş bir aksesuar seçeneği de sunuluyor. Şık, zarif, konforlu ve sizi anlatan detaylar için Saloni’nin yeni sezon koleksiyonunu es geçmeyin;)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz