Hava ısındığına ve okullar kapandığına göre yazlıktasınızdır diye düşünüyorum. O yüzden bu seferki kendin yap projeleri tam yazlığınıza uyacaklar arasından seçtim. Yazlık denilince aklımız hemen denize kaçtığı için ben deniz temalı kendin yap işler arasından bir derleme yaptım. Tabii kendi evinize yazı getirmek için de yararlanabileceğiniz fikirler çıkacağına eminim.

Deniz Temalı Kendin Yap Projeler

Deniz temalı kendin yap projelerinde kullanacağınız malzemeler hem basit hem de doğal malzemeler olacak. Halat, çuval, kendir ipi, deniz kabukları, çakıl taşları ve cam şişelerle harika projeler üretmek mümkün. Deniz temalı evlerde en çok tercih edilen renkler beyaz, mavi, lacivert ve toprak tonları olduğundan yazlığınızı bu renklerle dekore edebilirsiniz. Tam bu aşamada deniz temalı ev dekorasyonu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim. Bu sayede yazlığınızda gerçek bir deniz atmosferi oluşturmak çok kolay olacaktır.

Yazlıklar İçin Kendin Yap Projeler

Peki yazlıklar için basitçe yapabileceğiniz deniz temalı kendin yap projelerden bahsedelim. Cam kavanozları ve vazoları halat ve deniz kabuklarıyla süsleyerek vazo ve mumluklar yaparak başlayabilirsiniz işe. Halat yazlıklarda hayat kurtarıcı olabilir. Farklı kalınlıklardaki halatlardan askılık yapabileceğiniz gibi sepetler ve servis elemanları da hazırlayabilirsiniz. Denizin kustuğu ağaç parçaları (driftwood) deniz temalı kendin yap projeler için vazgeçilmez desek yeridir. Görüntüsüyle zaten doğal bir güzelliğe sahip olan bu ağaçların uçlarına deniz kabukları ve camlar takarak güzel bir aksesuar yapabilir veya boyayıp bir çerçeveye dönüştürebilirsiniz. Yazlıklar için tasarlayacağınız eşyaların doğal görünümlerini kaybetmemesi her zaman daha güzel sonuçlar doğuracaktır. Şimdi deniz temalı kendin yap projelere yakından bakma zamanı.

3 YORUMLAR

  1. Sitenize yazar alımı hakkında bilgi almak istiyorum. Eğer yazar alımınız var ise 5-6 senedir kendin yap projeleri hakkında çeşitli sitelerde yazarlık yaptım. Sizin sitenizde de düzenli bir şekilde özgün yazılar yayınlayabilirim. Kolay gelsin…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz