Her evde mutlaka bulunan bir malzeme olan tuvalet kağıdı rulolarından neler yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Kendin yap projeler konusunda pratik ve ekonomik malzemeleri sevdiğimiz için neler yapabileceğimizi araştırmaya karar verdik. Tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirerek yapabileceklerinizin başında ev aksesuarları geliyor.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan DIY Projeler

Tuvalet kağıtlarını ince şeritler halinde kesip elinizde bastırarak yaprak şekli verin. İşte bu şekil ortaya çıkartacağınız şaheserin temel malzemesi oluyor. Bu yaprakları belli bir kompozisyonla birleştirip boyadığınız zaman ortaya çok şık bir duvar aksesuarı çıkmış oluyor. Bu çalışmayı çerçeveler ve aynalar için de uygulayabilirsiniz. Peki tuvalet kağıdından peçetelikler yapma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Peçetelik için oldukça uygun bir boyutu olan ruloları yine istediğiniz kalınlıkta kestikten sonra istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Kumaşla kaplamak, iple sarmak veya boyamak gibi farklı alternatifleriniz olduğunu unutmayın. Kaplama işleminden sonra boncukları ve aksesuarlarla süsleyebilir veya sade bir şekilde kullanabilirsiniz. Yani peçetelik yapmak aslında çok kolay. Tuvalet kağıdı ruloları anneler için de önemli bir rol oynayabilir. Sürekli oyuncaklarından sıkılan çocuğunuza bu rulolarla yeni karakterler yaratabilirsiniz. Tabii bunu yaparken yanınıza çocuğunuzu da almalısınız. Böylece hayal gücü tavan yapacak ve ortaya birbirinden yaratıcı fikirler çıkacak.

tuvalet-kagidi-diy-projeler-11

Tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirirken size ilham vermesi için derlediğimiz fikirleri galeride bulabilirsiniz. Çok daha güzel kendin yap projeler bulup, harikalar yaratacağınıza eminim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz