Yaprakların döküldüğü ve doğanın sarıyla turuncu tonlarına teslim olduğu sonbahar ayları çok ilham verici değil mi? Bu ilham verici mevsim havaların serinlemesiyle beraber kendimizi eve kapatmaya başladığımız döneme denk geldiğinden doğanın ilham verici güzelliğini eve taşımaya kararlıyız. Bunu yapabilmek için önce evden dışarı çıkmalı ve biraz doğal malzeme toplamalıyız. Bu malzemelerin başında sararıp kırmızılaşan sonbahar yaprakları geliyor.

Sonbahar Kendin Yap Projeler

Kozalaklar, kuru dallar, dökülen tohumlar, mısır taneleri, balkabakları gibi mevsimin atmosferini yansıtan malzemelerle şahane ev aksesuarları yapabilirsiniz. Bu mevsimde kuru yaprak toplamayı sakın unutmayın. Bu yaprakları birkaç ay sonra bulamayacaksınız. Sonbahar yapraklarını vernikleyerek kolayca saklanabilir hale getirebilirsiniz. Örneğin cam kavanozlara ve şişelere peçete tutkalıyla yapıştıracağınız yapraklarla harika mumluklar tasarlayabilirsiniz. Kuru yaprakları boyayarak ve üzerine desenler çizerek alışılmışın dışında bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kuru yapraklarla kase bile yapan var. Yapıştırma, boyama işleri size göre değilse topladığınız yaprakları mumların etrafına kendirle bağlamanız bile yeterli olacaktır.

sonbahar-kendin-yap-projeler-10

Gelelim sonbaharın diğer güzelliklerinden olan kozalaklara. Kozalakları hiçbirşey yapmadan bile kullanabilirsiniz. Ancak dilerseniz boyayarak daha farklı bir aksesuara dönüştürebilirsiniz. Biz daha önce altın rengi sprey boyayla boyadığımız kozalaklarla yılbaşı paketlerimizi süslemiştik. Kozalakları sadece evde değil düğün gibi organizasyonlarda da kullanabilirsiniz. Kozalakları misinaya dizerek yapacağınız bir fon, düğün için harika bir hatıra alanı olabilir. Şimdi tam mevsimi olan balkabakları ise rengiyle evinize neşe katacak. Balkabaklarını oyup, kurutarak mumluklara, saksılara hatta kutulara bile dönüştürebilirsiniz. Sonbahar temalı el yapımı aksesuarların tamamı galeride sizi bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz