Bu günlerde kafayı rustik dekorasyona taktık. Bu takıntının altında yatan en önemli sebep doğala olan özlem. Kendimizi daha konforlu olmak adına kapattığımız apartman daireleri bizi eskisi kadar memnun etmemeye başlayınca ev dekorasyonlarında doğaya dönüş hız kazandı. Rustik dekorasyonun gözümüze en çok çarptığı mağazalardan olan Mudo‘nun bundaki katkısı ise hiç de azımsanmayacak boyutta.

rustik-dekorasyon-01

Rustik dekorasyon örnekleri için galeriye dalmadan önce bakalım bu işin püf noktaları nelermiş?

  • Evi dekore ederken olabildiğince doğal ve az işlenmiş malzemeler kullanın.
  • Ahşap, metal, keten gibi doğal kumaşlar en büyük yardımcınız olacak. Görünümü daha güçlendirmek isterseniz eşyaları eskicilerden seçmeyi deneyin. Gerçekten kullanılmış eşyalara üzerlerinde basit tadilatlar yaparak yeniden hayat verin.
  • Eski eşya sevmeyenler için önerimiz eskitilmiş mobilyalar. Eskitilmiş ahşap eşyalar, hafif rengi kaçmış halılar, boyası dökülmüş veya özellikle paslandırılmış metal eşyalar rustik dekorasyonun olmazsa olmazlarından.
  • Evin duvarlarını, tavanlarını ve tabanlarını es geçmeyin. Ahşap kolonlar ve tavandan geçen ahşap parçalar, laminant yerine ağaç parkeler, taş veya  sıvalı bırakılmış gibi görünen duvarlar dekorasyonunuza katkı sağlar.
  • Kusursuz görünümden kaçının! Evin içinde sizin tarafınızdan oluşturulmuş salaş bir ortam yaratın. Bu ortamda eşyaların yerli yerinde olması fikrinden uzak durun. Hafif bir depo görüntüsü çok işinize yarayacaktır.

Evde rustik bir tarzı uygulamak isteyip çekinenlere tek bir alanda deneme yapmalarını önerebiliriz. Mutfak, banyo, salon veya yatak odası arasında seçiminizi yapın ve dekorasyona bu odadan başlayın. Çok hoşunuza giderse bu tarzı tüm eve yansıtırken kendinizi daha iyi hissesersiniz. Rustik dekorasyon örnekleri için sizi hemen galeriye alalım.