Bu hafta Youtube kanalımızda oda dekorasyonu konusunu ele aldık. Her odanın ihtiyacı olan dört parçayı kendimiz yaptık veya geri dönüştürdük. Öncelikle daha önce blogda da paylaştığım dikişsiz şeker yastıklarla işe başladım. Daha sonrasında artan yünlerden bir düş kapanı yaptım. Uzun bir süre kullandığım kağıt avizem eskiyince kumaşla kaplayarak yenilemeyi tercih ettim. Kumaşla kaplamak hem çok kolay hem de ekonomik bir yöntem. Son olarak yine bir kavanoz dönüştürme projesi yaptım. Oda dekorasyonu fikirlerimin hepsini videodan izleyebilirsiniz. Yeni videolardan haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin.

Dikişsiz Şeker Yastık Yapımı

diy-candy-pillow

Silindir yastıklarımı birer şekere dönüştürmeyi planladım ve sonuç olarak kolay bir yastık kılıfı elde ettim. Silindir yastığınız yoksa kırlentleri yaptıktan sonra içerisine pamuk doldurmanız yeterli olacaktır.

Yün Dreamcatcher Yapımı

diy-dreamcatcher-yapimi

Her evde artan yün bulunur diye düşünüyorum. Ben artan yünleri farklı tarzda bir düş kapanı yapmak için değerlendirdim. Yapımı çok basit olsa da duvarlar için renkli bir aksesuar isterseniz mutlaka deneyin derim. Hem 2016 dekorasyon trendlerinde yer verdiğimiz yün duvar süslerine iyi bir alternatif oluşturduğumuzu düşünüyorum.

Sprey Boyayla Kavanoz Süsleme

diy-copper-jar

Bu sezon altın yerini bronz/bakır tonlarına bıraktı. Yeni aldığım bakır rengi sprey boyayla bu sefer kavanoz süsledim. Üçgen şeritlerle bronz rengi geçtiğim kavanozlarım şahane oldular. Mutlaka deneyin;)

Kumaşla Avize Yenileme

diy-recycle-lighting

Kağıt avizelerim eskiyince kumaşla yenilemeyi denedim ve sonuçtan çok memnunum. Odanızın dekorasyonuna göre seçeceğiniz kumaşları avizenin üstüne yapıştırarak yenilemek en fazla yarım saatinizi alacaktır. Sonuç bence şahane;) Denemekte yarar var.

Dekorasyon ve kendin yap fikirlerimizi, arada sırada da gezilerimizi paylaştığımız Youtube kanalımızı takibe almayı unutmayın;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz