Bugün soluğu mutfakta aldık. Hazır bahar geliyorken mutfakta neler yapabileceğimize bakmanın tam zamanı sanki. Mutfakta yeni bir düzen kurarken kendi yapabileceğiniz projelerden yola çıkmak istersiniz diye düşündük. Mutfakta yaratıcı ve renkli dokunuşlar için bazı öneriler derledik. Bu güzel önerilerin hepsi basit malzemelerle gerçekleştirilecek işlevsel kendin yap projeler. En önemlisi ise her biri eşi benzeri görülmemiş detaylar içerdiğinden çok özgün olması.

Mutfak İçin Kendin Yap Projeler

Mutfakta en çok ihtiyaç duyulan şeylerin başında depolama alanları vardır. Bu alanları yaratırken güzel detaylarındırırsanız ortaya işlevsel olduğu kadar dekoratif bir sonuç çıkabilir. İşlevinin dışında değerlendireceğiniz malzemelere yeniden hayat vererek mutfağınızda yer açın. Emin olun sonuç herkesin beğeneceği türden olacak. Örneğin; çırpma telinden mumluk yapmak hiç aklınıza gelmiş miydi? Çırpma telini asın, içine mumu yerleştirin ve işte sonuç:

mutfak-diy-05

Tahta kaşıklardan duvar süsleri yapabilir veya saplarını boyayarak mutfakta sizi beklerken ortamı renklendirmesini sağlayabilirsiniz. Eski kek kalıbınızı çiçeklik yapmaya ne dersiniz? Mutfak için eğlenceli bir dönüşüm daha. Dal parçalarını vernikleyerek mutfakta elinizin altında bulunması gereken ıvır zıvırı astığınız bir askılığa dönüştürebilirsiniz. Bunun gibi pek çok güzel fikir mutfağınızda yer almayı bekliyor. Siz en iyisi en güzel DIY projeleri galeriden inceleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz