Yepyeni bir mevsime geçiş yaptığımıza göre mutfak dekorasyonunu gözden geçirme vakti geldi demektir. Dekorasyonu kadar işlevselliği de önemli olan mutfaklarda küçük dokunuşlarla şaşırtıcı sonuçlar almak mümkün. İşte mutfaklarınız için birbirinden ilham verici 10 stil önerisi.

Pop renkler: Alışılmışın dışına çıkmaya ne dersiniz? Mutfağınıza katacağınız parlak renkler hem dekorasyonda farkedilir bir fark yaratacak hem de enerjinizi yükseltecek. Dekorasyonda neşeli dokunuşları seviyorsanız, mutfağınıza neon renkler eklemelisiniz.

Rustik Mutfak Marcos Contrera Arquitetura & Interiores

Nostalji sıcaklığı: Mutfak dekorasyonundaki nostaljik dokunuşlar sizi çocukluğunuzun tatlarına geri götürebilir. Yemeğinizi pişirirken hem ortamı hem de içimizi ısıtan kuzineler, eski fırın ve aspiratörler, ahşap dolap ve döşemelerle mutfağınızda zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz.

オリジナルキッチンと薪ストーブを中心にした使いやすいキッチン : Kırsal Mutfak Cottage Style (コテージスタイル)Renkli seramikler: Mutfağınızda hemen farkedilecek cesur bir değişiklik yapmaya ne dersiniz? Duvarları tek tip seramik yerine birbirini tamamlayan farklı desen ve renk seramiklerle kapladığınızda çok enerjik bir görünüm elde edeceksiniz.

Rustik Mutfak Tikkanen arquiteturaSadece beyaz: Mutfağınızı dekore ederken daha asil ve modern bir tarz arıyorsanız beyazdan vazgeçmeyin. Her detayında beyaz kullanacağınız mutfağınızı olabildiğince sade dekore ederseniz hem havadar hem de modern bir tarz elde edebilirsiniz.

white kitchen : Minimalist Mutfak Home Staging Factory

İskandinav stili: İkea sayesinde artık hepimizin aşina olduğu İskandinav stili sade ama şık tarzıyla mutfaklara çok yakışıyor. Siyah ve beyazın ön plana çıktığı dekorasyonda ahşap aksesuarlar ve taş duvar gibi doğal dokunuşlar da işinize yarayacaktır. Minimalist ve şık bir görünüm için mutfağınızda İskandinav tarzını denemelisiniz.

Креатив лофта : Endüstriyel Mutfak AbcDesign

Naturel stil: Mutfak dekorasyonuna sıcaklık katan ahşap dolapların, taş duvarların ve naturel renklerin modası hiç geçmez. Özellikle bahçeli evlerde ve yazlıklara çok yakışan bu stilde doğal malzemelerden ve detaylardan vazgeçmeyin.

Akdeniz Mutfak Pixcity

Cafe tarzı: Cafe ve bar dekorasyonlarından ilham alarak mutfağınızı dekore edebilirsiniz. Kendin yap detaylar, kreatif ayrıntılar, posterler, açık raflar gibi detaylarla zenginleştirebileceğiniz mutfağınız, uzun vakit geçirmek isteyeceğiniz bir alan haline gelebilir. Ancak dikkatli olun, misafirleriniz mutfağınızı uzun süre terketmeyebilirler.

Bar Gourmet : Modern Mutfak Estúdio 102

Açık mutfaklar: Amerikan mutfaklar geniş ve ferah alanlardan hoşlananaların vazgeçilmezidir. Evin daha ferah ve havadar görünmesini sağlayan açık mutfakları dekore ederken şık mutfak aksesuarlarınızı doğru değerlendirmelisiniz. Açık raflara yerleştirilen ve tavana asılan mutfak eşyaları açık alana hareket katacaktır.

Eklektik Mutfak Maria Christina Rinaldi ArquitetosEndüstiyel mutfaklar: Özellikle yüksek tavanlı mutfaklarda tercih edebileceğiniz endüstriyel stilde metal, ahşap ve taşın uyumundan faydalanabilirsiniz. Mutfakta kullanacağınız tüm aksesuarlarınızda hakim olacak endüstriyel stili, evin kendi tesisat borularıyla destekleyebilirsiniz. Kendin yap bir dokunuş isterseniz mutfağınıza mutlaka karar tahta eklemelisiniz.

Endüstriyel Mutfak Aiya Lisova DesignSarı dokunuş: Sarının gücünü mutfağınıza taşıyın. Endüstriyel mutfak dekorasyonunuza sarı renk ekleyerek canlı ve dinamik hale getirebilirsiniz. Neşeli bir mutfağı kim sevmez ki?

Mutfak (Kitchen) : Modern Mutfak SK Architectural Visualization

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz