Mevsim kış olunca kat kat giyinmek vazgeçilmezimiz haline gelse bile bunu doğru uygulamayı öğrenmemiz gerekiyor. Son iki sezondur moda dünyasında fırtınalar estiren “layering” trendi, artık sadece kış mevsiminin değil yaz sezonunun da vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. “Tek bir elbiseyi doğru çanta ve ayakkabıyla kombinlerim olur biter” günleri çoktan geride kaldı. Artık tüm dünyaya kim olduğunuzu kıyafetlerinizle haykırmanız “bakın benim tarzım bu” demeniz gerekiyor. İşte tam da bu noktada layering yani kat kat giyinme akımı devreye giriyor. Çok sıradan bir parçayı kişiselleştirebilmeniz için harika fırsatlar yaratan bu trendle sizinle özdeşleşmiş parçaları kimsenin aklına gelmeyecek şekilde kombinleyebilirsiniz.

layering-0

Layering trendini uygularken renk, desen ve dokuları doğru kullanmak gerekiyor. Eğer doğru seçimleri yaparsanız dikkat çekececeğiniz ve fark yaratacağınız kesin. En risksiz katman katman giyinme formülü ise şu:

gömlek+kazak (sweatshirt)+blazer ceket+şal+blazer ceket

Bu formülü güzel bir kot pantolonla uyguladığınızda güzel bir sonuç yakalamanız oldukça kolay. Layering vurgusunu artırmak için kat kat bileklikler ve farklı boylarda kolyeler, atkı-bere-eldiven üçlüsünden de yardım alabilirsiniz. Bu sezonun en moda parçalarından oversized ceket ve kabanlar bu trend için yaratılmış gibi. Bu ceketleri giyebilir veya omzunuza hafifçe bırakabilirsiniz. Kat kat giyinme konusunda başlangıç aşamasını çoktan aşıp uzmanlık aşamasına geçtiyseniz dörtten fazla parçayı üst üste giymek, karışık desenlerle katmanlar yaratmak veya iki gömleği üst üste giymek gibi daha iddialı seçimler yapmanızdan yana. Kat kat giyinmenin incelikleriyle ilgili daha önce yazdığımız yazıya da göz atmayı ihmal etmeyin. Bol katmanlı ve sıcacık bir kış dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz