Bazı materyaller o kadar ilham verici oluyor ki her dokunuşta bambaşka hallerde kaşımıza çıkabiliyor. Benim son dönemde kafayı taktığım materyal ise kümes teli. Kolay bulunan, ucuz bir malzeme olmasının yanısıra yapısı gereği kolay şekil alıyor ve dayanıklı. Bu avantajları sayesinde amacının çok dışında da kullanabilen kümes telleriyle muhteşem kendin yap (DIY) projeler üretilebiliyor. Eğer kendin yap projelere meraklıysanız kümes telini duyar duymaz aklınıza güzel projeler gelmeye başlamıştır. Kümes teliyle yapılmış yaratıcı 15 proje galeride size ilham vermeyi beklerken biz bu malzemeyle neler yapılabileceği konusunda beyin fırtınasına başlayalım.

kumes-teli-diy-00

  • Son dönemde çok moda olan tel kafes aydınlatmaları nasıl bilirsiniz? Eğer iyi bilirseniz fiyatları konusunda da fikriniz var demektir. Bana biraz pahalı gelen kafes şeklindeki avizelerin bir benzerini kümes teliyle çok kolay bir şekilde yapabilrsiniz.
  • Kümes teliyle kolay bir proje yapma derdindeyseniz hemen güzel bir çerçeve bulup içine kümes telini gerdirerek takmanız yeterli. Kümes telini doğal renginde kullanabilir veya çerçevenize uygun bir şekilde renklendirebilirsiniz. Kümes teli gerdiğiniz çerçeveyi notluk, resimlik veya takı standı olarak kullanabilirsiniz.
  • Eski tel dolapları hatırlayan var mı? Benim babaannemin evinde vardı ve ben o dolaba bayılırdım. Böyle bir dolabı kümes teliyle yapmak ise çok kolay. Benzer uygulamaları mutfak veya banyo dolaplarında da uygulayabilirsiniz.
  • Evdeki kavanozları bu tellerle kaplayarak yepyeni aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz