Uzun süredir takı yapmıyordum ama son dönemde çok moda olan kristalleri gördükçe basit bir kolye yapmaya karar verdim. Hem yaklaşan Sevgililer Günü için basit ama şık bir el yapımı hediye arayışında olanlara da ilham vermek istedim. Kristalleri almak için Kemeraltı’nda bulunan Alibaba’ya gittim. Alibaba kristal ve doğal taş konusunda zengin çeşit sunan bir yer. Zaten içerisine adım atınca elim boş çıkamıyorum genede. Alibaba’yı Kızlarağası Hanı’nın girişinin karşı sokağında kolayca bulabilirsiniz. Sanırım bir online mağazaları da var ancak ben her zaman yerine gitmeyi tercih ederim.

Bohem Kolye Yapılışı
Benim son dönemdeki favorim sivri uçlu ve şeffaf olan kristal kuvarslar. Eğer doğal taşların yararlarına inanıyorsanız kristal kuvarsların en saf ve en güçlü enerji kaynağı olarak bilindiğini ve negatif enerjiyi emdiğine inanıldığını söylemem gerekiyor. Ayrıca bu kristallerin gücüne inanıyorsanız belli aralıklarla kötü enerjilerden arındırmanız gerekiyor. Kristal kuvarsları ve doğal taşları satın aldıktan sonra toprağa gömerek tam bir gün bekletmeniz gerekiyormuş. Bu işlemin ayda bir tekrarlanması daha dengeli bir enerji akışı için gerekli. Bunun dışında ara ara kristalleri akan suda yıkayarak arındırabilirsiniz. Eğer doğal taşların enerjisinden yararlanmak istiyorsanız teninize değmesi şart.

Kendin Yap Kristal Kolye

Neyse doğal taş ve enerji mevzuları gerçekten çok derin olduğu için ben size bohem kolyelerimi nasıl yaptığımı anlatmaya geçeyim. Öncelikle gümüş ve altın renklerinde iki farklı kolye yapmaya karar verdim.  Son dönemde çok moda olan doğal taşlar ve altın zincirler birbirine çok uyuyor ve gerçekten farklı ve tarz duruyor. Hayal ettiğim tasarım için gereken malzemeleri seçtikten sonra ortaya sade bir tasarım çıkartmak istiyordum. Zaten çok iddialı kolyeler takan birisi olmadığım için doğal taşları olabildiğince ortaya çıkartmaya çalıştım.

bohem-kolye-yapimi-02 Doğal taşlardan el yapımı kolye Basit ama şık bir kolye yapımıBohem aksesuarların geometrik formlarını çok sevdiğimden kristallerimi üçgen haline getirdiğim parçalarla birleştirdim. Bohem kolyelerimin yapılışları oldukça kolay olduğundan yapılış aşamalarını adım adım fotoğraflardan takip edebilirsiniz. Enerjinizi ve tarzınızı kaybetmemeniz dileğiyle.

Doğal taş kolye diy DIY Bohem Kolye bohem-kolye-yapimi-07 bohem-kolye-yapimi-08

bohem-kolye-yapimi-10

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz