Kendin-Yap-Perde-Modelleri-06
Pratik ve yaratıcı el yapımı projelere bayıldığımızı söylemiş miydik? Bugün evde yapabileceğimiz perde modelleri üzerine yoğunlaşma kararı aldık. Her zaman olduğu gibi tembel bünyeleri düşünerek kolay yapılabilecek projeler arasından seçim yaptık. Sizinle paylaşacağımız perde modelleri herkes tarafından kolayca uygulanabilecek türden. Bu kolay uygulanabilecek projelerin her biri evinize kişilik kazandıracaktır.

Artık IKEA gibi mağazalarda bolca bulunan perde mandalları gibi aksesuarlar sayesinde artık hemen her kumaşı perde haline dönüştürebilirsiniz. Burada sadece boyut ve doğru kumaş seçimi devreye giriyor. Daha ucuza yeni bir perde sahibi olmak isteyenlere önerimiz “çuval kumaşından yapılan perdeler
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-11

Çuval kumaşının metresini çok ucuza satın alabilirsiniz. Doku ve görünüm açısından çok şık ve doğal olan çuval kumaşını hiç dikmeden yapıştırarak veya perde mandallarıyla tutturarak harika bir görüntü yakalayabilirsiniz. Özellikle kır evlerine ve yazlıklara çok yakışacağına inandığımız çuval perdeler öğrenci evlerinde de kurtarıcı olabilir.

Kendin-Yap-Perde-Modelleri-03 Kendin-Yap-Perde-Modelleri-04

Kalan kumaşlarla patchwork yapmak ise en bilinen ama en çok hayat kurtaran yöntem. Araya danteller karıştırmak son dönem favorilerinden.
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-01

Aynı boyda satın alacağınız şalları perde askılığına bağlayarak hem çok yaratıcı hem de çok pratik bir perde elde etmeye ne dersiniz?
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-05

Eski şalları birleştirerek çok bohem perdeleriniz olabilir.
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-14

Evde kullanılmayan örtüler hatta mutfak bezlerinden küçük ama basit mutfak perdeleri yapılabilir.
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-08 Kendin-Yap-Perde-Modelleri-09 Kendin-Yap-Perde-Modelleri-07 Kendin-Yap-Perde-Modelleri-15

Eski kıyafet, çarşaf, nevresim ne varsa şeritler kesip bağlayarak kimsenin görmediği en yaratıcı perdeyi elde edebilirsiniz.
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-13

Mutfak perdelerine fincan takmak hiç aklınıza geldi mi?
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-16Ve diğerleri…
Kendin-Yap-Perde-Modelleri-02 Kendin-Yap-Perde-Modelleri-10 Kendin-Yap-Perde-Modelleri-12

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz