İşte çok eğlenceli ve yaratıcı bir kendin yap fikri daha. Ev dekorasyonuna neşe katacak salıncak masa ve sehpalar o kadar güzel ki hemen denemek istiyorum. Evde yaratıcı fikirlere yer açmaya hazırsanız eve gelenleri şaşırtacağınız salıncak masaları mutlaka denemelisiniz. Eğer uygulamaya karar verirseniz büyük bir masadan önce küçük bir sehpa denemesi yapmanızı tavsiye ederim. Tabii bahçeli bir evde yaşıyorsanız ve bahçenizde salıncak masayı deneyebileceğiniz büyük bir ağacınız varsa sizden şanslısı yok demektir. Ağaç altındaki yemek muhabbetlerinizi salıncak masanızın üzerinde daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.

Salıncak masa veya askılı masaları yapmak oldukça kolay ancak tek bir püf noktası var: denge. Masanızı doğru dengeleyerek asarsanız işiniz bitmiş oluyor. Size gereken iki temel malzemeden biri marangozculardan istediğiniz boyutta kestirebileceğiniz ahşap masa tablası ve bu ağırlığı rahatlıkla çekecek kalınlıkta halat. Masanızı kestirirken dört köşesine halatın geçeceği büyüklükte delikler açtırmanız gerekiyor. Bu deliklerden halatı geçirerek asacağınız yeri seçmeniz yeterli.

Sehpa yaparken halat uçlarını tek bir noktadan asabilirsiniz ancak yemek masası yapacaksanız dört ucu ya ikişerli ya da ayrı ayrı bağlamanız gerekecek. Her kendin yap projesinde olduğu gibi fikri geliştirmek sizin elinizde. Ahşap yerine cam, halat yerine zincir gibi malzemeler kullanılabilir. Salıncak masa ve sehpa projeleri arasından beğendiklerimize göz gezdirerek daha fazla fikir edinebilirsiniz. Son olarak kendin yap masaların açık hava partileri ve kokteyl organizasyonları için de çok yaratıcı olacağını hatırlatalım. Haydi sallanmaya!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz