Yeni yıla en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden birinin yapımıyla başlamak istedim. Yeni yıl geldiğinde masanız eşantiyon takvimlerle doluyor ve hepsi birbirinden çirkin öyle değil mi:D Bu yüzden ben daha renkli ve her baktığınızda sizi motive edecek eğlenceli bir takvim yapayım dedim. Bu arada Youtube kanalımda da bu takvimlerden birini kazanabileceğiniz ufak bir çekiliş düzenledim. Kaçırmadan videoya göz gezdirmeyi unutmayın;)

Malzemeler:

  • Eski masa takvimi
  • Beyaz karton
  • Washi tape
  • Akrilik boya
  • marker kalem
  • Delgeç ve makas
  • Motivasyonel tasarımları linklerden indirerek parlak bir kağıda baskı alabilirsiniz.

https://tarzmeselesi.net/baski/motivational1.pdf
https://tarzmeselesi.net/baski/motivational2.pdf

Ben genişliği 20 cm olan eski masa takviminin yapraklarını acımadan koparıp atarak işe başladım.

Takvim için bastıracağınız motivasyonel tasarımları 6cmx9cm olarak boyutlandırdım.

Beyaz bir karton alarak takvim parçalarını kesmeye başlayın;)
Rakamlar için 2.5cmx9cm 14 adet parça (sağ 0-1-2-3 | sol 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9)
Aylar için 4.5cmx9cm 12 adet parça
Günler için 2cmx9xm 7 adet parça

Parçaların hepsini çıkardıktan sonra süsleme aşamasına geliyor. Benim verdiğim fikirlerden ilham alabilir veya kendi özgün tasarımlarınızı yaratabilirsiniz. Ayları yazacağım parçaları sulandırdığım akrilik boyayla sulu boya efekti vererek farklı renklerde boyadım. Bunu yaparken bahar ayları için yeşil, turuncu gibi tonları, yaz için kırmızı tonlarını, eylül için sarı tonlarını, kış için mavi tonlarını tercih ettim. Haftanın günlerini ve rakamları elimin altındaki farklı washi bantlarla süsledim.

Süslemeler bittikten sonra rakamları, günleri ve ayları yazmaya geldi sıra. Önce bir kurşun kalemle elimden gelen en iyi şekilde yazıp marker kalemle üstünden geçiyorum. Rezalet el yazım için herkesten özür dilerim.

Tüm parçaları delgeçle ortalayarak delip, kenarlarını etiket şeklinde kesiyorum. Böylece parçalarım takvim spirallerinden daha rahat geçecek. Son aşamada sıra tüm hazırladığımız parçaları spiralden geçirmeye geliyor. Aşamaların hepsini videoda detaylı olarak gösterdiğimden daha fazla detaya girmeme gerek yok sanırım.

Ayrıca bir süredir sevdiğimiz ücretsiz baskıları paylaşmak gibi bir fikrim olsa da, asla bunun için fırsat ayırıp bloga ekleyemedim. Bu yüzden başlangıcı en beğendiğim 2017 takvimleriyle yapmak istedim. Paylaşacağım bu ücretsiz takvim tasarımlarını parlak bir A4 kağıdına çıktı alarak yaprak yaprak kullanabilirsiniz. Ben bu takvimleri daha önce masa dekorasyonu yazımda paylaştığım gibi sekreter altlığına takarak kullanmayı tercih ediyorum. Duvara astığınızdaki görüntüsü gerçekten çok estetik ve şık oluyor.

sulu-boya-takvim

botanik-2017-takvimi

İndirmek için: Myfabulesslife

siyah-beyaz-2017-takvimi

İndirmek için: Packmahome

cupcake-takvimİndirmek için: Thecottagemarket

 

cicekli-2017-takvimi

İndirmek için: ThisLittleStreet

star-wars-2017-takvimi

İndirmek için: TheCottagemarket

vintage-2017-takvimi

İndirmek için: LiveLaughRowe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz