Pantone tarafından 2016’nin en popüler rengi rose quartz ve serenity seçildi. İkisi de bize 2017’nin pastel bir yıl olacağını kanıtlar nitelikte oldu.

Bu iki rengi tanımlamak gerekirse:

Rose Quartz rengini tanımlamak için çok söz söylenebilir. İlkbaharın doğuşunu hatırlatan bu renk bizde sakinleştirici bir his, şefkat ve şaşkınlık duyguları uyandırıyor. Sakin bir gün batımında bende doğa üzerine düşünme hissi yaratıyor.

serenity-rosequartz

Serenity hafif ve havadar, tıpkı bizi çevreleyen gökyüzü gibi. Bu renk bizde sakinlik ve rahatlık hissi doğuruyor. En kötü zamanlarda bile bu renge bakarak mutlu olabilirsiniz. Sanki bu renk bize galaksinin ne kadar büyük olduğunu hatırlatır nitelikte.kombin-onerisi

Bu iki rengi şimdiden çokça görmeye başladık bile, her alanda karşımıza çıkan bu iki rengi sevmemek mümkün değil.Eğer siz de bu renklerde birkaç parça ürüne sahip olmak istiyorsanız ve hangi mağazada hangi ürün olduğundan emin değilseniz tüm ürünleri bir araya toplayan bir siteye göz atmanızı tavsiye ederiz. Örneğin picodi-sale sitesinde moda ürünlerine göz gezdirerek dilediğiniz ürünü uygun fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Örneğin bu kışa çok uygun olacak serenity mavi kazakları inceleyerek, en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

Geçen sene marasala rengini yılın rengi seçen Pantone bu yıl neden iki renk seçimi yaptı bilinmiyor.
Serenity ve Rose Quartz moda çekimlerinde kullanılmaya başladı.moda-cekimleri

Bu sene gelinlik modasına bile yön verecek gibi duruyor.gelinlik

Ev dekorasyonunda özellikle soft renkler çok güzel duruyor. Bu iki renk ile evinize romantik ve şık bir görünüm verebilirsiniz.

ev-dekorasyonu

Ünlüler de bu renkleri kırmızı halıda yürürken kullanmaya başladı.

ünlüler

Geçen sene saç modasında ünlü olan rose gold renginin yerini bu yıl rose quartz almış gibi gözüküyor.

sac

Tırnak sanatında ise Instagram ve Pinterest görsellerini görmeye başladık.

tırnak sanatı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz