Hiç hediye paketi yaparken çuval kullandınız mı? Ben kullanmadım ama çuvalla yapılmış hediye paketlerini görünce yapmadığıma çok pişman oldum. Çuval kolay bulunabilir ve çok ucuz bir materyal. İzmir‘de Kemeraltı, Gıda Çarşısı gibi yerlerde metresini 2-3 lira gibi fiyatlara bulabilirsiniz. Dolayısıyla yaklaşan yılbaşı için hazırlayacağınız hediye paketlerinde çuval kullanmamak için hiç bahaneniz kalmıyor.

cuval-diy-paket-00

Özellikle yılbaşı ruhuna çok uygun bir materyal olduğu için daha çok yılbaşı için hazırlanmış hediye paketlerine göz attım. Ancak kendi ellerinizle yapacağınız bu özel hediye paketlerini her özel gün için değerlendirebilirsiniz. Hediye paketlerinizi yapmaya başlamadan önce kafanızdaki fikre uygun olarak ekstra malzemeler de toplamalısınız. Bu malzemelerin pek çoğunu evin sağını solunu karıştırarak temin edebilirsiniz. Evde olmayanları ise kolayca bulabilirsiniz. Hediye paketinizi tasarlarken çuvalı çok farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Çuvalı şerit olarak kesip kurdele yapabileceğiniz gibi kese şeklinde dikerek küçük hediye paketleri elde edebilirsiniz.

cuval-diy-paket-18

Hediye paketleriniz için küçük öneriler

  • Yılbaşı ruhunu iliklerinize kadar yaşamaktan hoşlanıyorsanız çuvalla kullanmanız gereken renk kırmızı ve yeşil. Ekoseli kumaşlar, kırmızı ve yeşil kurdele veya ipler ve kırmızı-yeşil tüm aksesuarlar sizin işinizi görür.
  • Kozalaklarla paketinizi süslemeye ne dersiniz? Biz geçen sene topladığımız kozalakları altın rengine boyayarak arkdaşlarımıza özel yılbaşı paketleri tasarlamıştık. Hem yılbaşı ruhuna uygun hem de ekonomik.
  • Hediye paketlerinize etiketler takarak hediyelerin üzerine isimler ve küçük notlar asabilirsiniz.
  • Çuvalı renklendirebilir veya kumaş kalemleriyle üzerine yazı yazabilirsiniz. Hediye paketinizi kişiselleştirmek için basit ama etkili bir adım.
  • Dantel ve örgü parçalar, düğmeler ve çam dallarıyla hediye paketinizi romantikleştirebilirsiniz.

Mutlu ve yaratıcı yıllar…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz