En sevdiğiniz kitapları evin bir köşesinde sergilemek için kitaplık dışında da alternatifleriniz var. Özellikle eski kitapları değerlendirmek için deneyebileceğiniz kendin yap projelerle biraz kitaplıkları da rahatlatmış olacaksınız. Eski kitaplarınıza başkasının dokunması bile sizi rahatsız ediyorsa burada göreceğiniz projeleri yeni kitaplarla deneyebilirsiniz. Kitaplar dekoratif görüntüleriyle zaten yaşantımızın değişmez bir parçası. Bazıları  içerikleriyle bazıları ise kapaklarıyla bizi etkisi altına alabilir. Her iki durumda da bu kitapları farklı değerlendirmenin yolları var.

kitap-kendinyap-00

Peki neler mi?

  • Örneğin onlara neyedeyse hiç zarar vermeden bir aydınlatmaya çevirebilirsiniz. Bunun için uyumlu ve dengeli duracak kitapları yatay olarak dizmek ve üzerine bir lambader eklemek yeterli olacaktır.
  • Belki sizi hayal kırıklığına uğratan ama atmaya kıyamadığınız kitaplar da evinizin köşelerinde sizi bekliyor olabilir. Bu kitapları boyayarak bir kitap heykeline dönüştürmeye ne dersiniz. Yapacağınız şey basit önce kitapları boyamak ve üst üste yapıştırdıktan sonra son bir kat boyayla heykelinizi tamamlamak.
  • Kendin yap projelerinizde tek sınır yaratıcılığınız olsa da kitapların sayfalarını keserek değerlendirmek gibi bir fikri es geçmeyin. Genelde polisiyle filmlerde silah saklanan incillerden ilham alarak saksılar veya takı saklama kutuları yapabilirsiniz. Bu gibi projelerde ciltli kitapları tercih etmelisiniz.
  • İşte en sevdiğimiz projelerden biri. Daha önce blogda paylaştığım kitap çantalar. Moda olması bir yana sizin hakkınızda fikir veren yaratıcı bir detay ne de olsa.
  • Kitapların o sararmış ve eskimiş sayfalarını dekorasyonda kullansanız nasıl olurdı? Bu sayfaları ahşaplara dekupe ederek veya duvarlarınıza asarak şahane bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Kitaplardan ortaya çıkmış yaratıcı kendin yap projeler arasından en beğendiklerimize galeriden göz gezdirebilirsiniz. İlham alıp hemen işe koyulmak için acele edin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz