Yılbaşına kısa bir süre kaldığına göre yavaş yavaş hediye telaşına girmişsinizdir. Yepyeni bir yıla girerken sevdiklerinize küçük de olsa hediyeler vermek harika bir fikir. Bildiğiniz gibi hediye söz konusu olunca önceliğimiz el yapımı hediyelerden yana. Hem ekonomik hem de yaratıcı olan el yapımı hediyeleri kişiye özel tasarladığınızda hedefi 12’den vurabilirsiniz. Daha yılbaşına zaman varken kime ne yapacağınıza şimdiden karar verip küçük bir alışverişe çıkabilirsiniz. Yılbaşı için en beğendiğimiz el yapımı yılbaşı hediyelerinden bazıları şunlar:

El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

Kar küresi kadar yılbaşını anlatan çok az hediye vardır. Asıl güzel ve farklı olanıysa nostaljik kar kürelerini kolayca evde yapabilecek olmanız. Kar küresi yapabilmek için bir kavanoza, biraz yapay kara, içerisine yerleştireceğiniz küçük süslere, sime ve suya ihtiyacınız var. Kavanozun kapağının iç kısmına minyatür ağaçlar ve küçük aksesuarlarla dekore ettikten sonra. Biraz yapay kar, biraz toz sim ve suyu karıştırarak kavanozu doldurmanız yeterli. Kapağı kapatıp baş aşağı çevirdiğinizde şahane bir kar küreniz olacak.

Kendin Yap Yılbaşı hediyeleri

Kavanozları kişiselleştirmek çok kolaydır. Hediyelik kavanozları nasıl yapacağınızı daha önce paylaşmıştık. Bu sefer kavanozlara biraz yılbaşı ruhu ekleyebilirsiniz. Sıcak çikolata ve kek karışımları en pratik alternatiflerden. Ancak sevdiklerinizi en iyi siz tanıdığınıza göre en iyi fikri ancak siz üretebilirsiniz.

Ekonomik Yılbaşı hediyeleri

Düz renk kupalar alarak sevdiklerinize özel notlar ve çizimlerle güzel bir yılbaşı hediyesi tasarlayabilirsiniz. Kimsede olmayan özel bir kupa emin olun çok güzel bir hediye olur. Belki en yakın arkadaşınızla aranızdaki bir notu bile paylaşabilirsiniz.

Yılbaşı çorapları, kupalar, sepetler hatta ev botları sevdiklerinize yılbaşı setleri hazırlamak için benzersizdir. Arkadaşlarınızın sevdikleri kahvelerden çikolatalara, kremlerden kurabiyelere kadar farklı seçeneklerle oluşturabileceğiniz setleri hazırlamak kolay süslemesi ise çok keyifli olabilir.

Yılbaşı Hediyeleri Nasıl Yapılır

Eğer bunlar bana yetmedi derseniz el yapımı hediyeler yazımıza göz gezdirmelisiniz.

Mutlu yıllar <3

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz