Düğün telaşı içerisinde olanlar pek çok ayrıntıyla uğraşmak zorunda kalırlar. Özellikle detaycılıklarıyla tanınan kadınlar için bu süreç çok daha zorlu geçer. Bu süreçte ön araştırma için internette kaybolmadan gezmek ve daha da önemli beğendiklerinizi kolayca listelemek için Pinterestservisinden yardım alabilirsiniz. Nasıl diye merak edenler Pinterest üzerindeki evlilik kategorimizi gezebilirler.

Pinterest, düğün organizasyonu sırasında size en zengin görsel seçeneği sunuyor. Öncelikle servisin kullanıcılarının büyük çoğunluğu kadın olduğu için evlilik törenleriyle ilgili pek çok paylaşım mevcut. Gelinlik, mekan, yemek, düğün dekorasyonu… ve daha sayamadığım pek çok detayla ilgili zengin içerik bulabileceğiniz Pinterest ile ilgili kullanım ipuçları ise şöyle;

1. Pinterest’e üye olmak için davetiyeniz olmalı. Yoksa bu adresten talepte bulunarak bekleyebilir veya Facebook, Twitter gibi servislerden davetiye gönderecek diğer kullanıcılara ulaşabilirsiniz. (İsteyenlere tarzmeselesi hesabı aracılığıyla davetiye gönderebilirim)

2. Servise üye olduktan sonra organizasyon için gereken başlıkları oluşturun. Örneğin: gelinlik, damatlık, düğün dekorasyonu, yemek, gelin saçı, gelin makyajı, balayı, fotoğraf… gibi istediğiniz kadar başlık oluşturabilir veya tek başlık altında içerikleri toplayabilirsiniz. başlıkları oluşturduktan sonra sitenin sizi ilgilendiren kategorilerinde keşfe çıkın ve beğenilerinizi toplamaya başlayın. Örneğin evlilik ve organizasyon kategorisini, yiyecek kategorisini, makyaj ve saç kategorisini, balayı içinse gezi kategorisini takip edin.

3. Pin it butonunu tarayıcınıza ekleyin ki kolay paylaşım ve ekleme yapabilesiniz.

4. Düğün ve organizasyon konusunda tecrübeli profilleri takibe almalısınız. Bizim önerdiklerimiz dışında etkileşimle pek çok kullanıcıya daha ulaşarak zevkinize en uygun kişileri takip edin. Düğün konusunda mutlaka takip etmeniz gereken profiller şunlar:

http://pinterest.com/source/stylemepretty.com/

http://pinterest.com/source/wedding.theknot.com/

http://pinterest.com/perfectpalette/

5. Kararsız kaldığınız aşamalarda diğer kullanıcıların fikrini sorun. Servisin tüm dünyadan kullanıcısı olduğu için bu işi İngilizce yapın.

6. iPhone kullanıcısıysanız Pinterest uygulamasını indirerek http://itunes.apple.com/us/app/pinterest/id429047995?mt=8 her yerden organizasyonun detaylarını yürütmeyi sürdürün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz