Hasır çantaların çılgın gibi moda olması beni basit bir hasır çanta yapımına itti. Bu sene özellikle yuvarlak formlu hasır çantalar çoook moda. Durum böyle olunca benim gibi oturup öremeyenler için tek bir alternatif kalıyor: dönüştürmek. Böylece yeni hasır çantanızı nereden aldığınızı sorduklarında, göğsünüzü gere gere “kendim yaptım” diyebilirsiniz;)

Hasır Amerikan servisler çantaya dönüşmek için bizi bekliyor:) Benim bu seferki tercihim birden fazla tercih sunan IKEA olsa da siz en yakınızda bulduğunuz bir alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Malzemeler:

  • 2 adet Sluten Amerikan Servis
  • Halat
  • Renkli ipler
  • Uhu
  • İğne-iplik


Yapım aşamaları oldukça kolay. Öncelikle Amerikan servisleri üst üste koyup kenarlarından dikiyoruz. Ağız kısmını açık bırakmayı unutmayın tabii. Bu kullandığım servisi beyaz iple diktim ve hiç belli bile olmadı.

Çantanın sapını yapmak için kalın bir halatı istediğim renklerle sarmaya karar verdim. Çanta sapı için eski bir deri kemer kullanabilirsiniz. Örneğin bu servisle ince, kahverengi bir kemer çok iyi olabilir. Hazır satılan ahşap çanta saplarını da kullanabilirsiniz bu arada.

Halatları sardıktan sonra iki kenardan sıkıca diktim ve ağız kısmını biraz daha dikerek kapattım. Yapım aşamalarının tamamını Youtube kanalımda detaylı olarak anlattım bu arada.

Açık söylemek gerekirse çantanın son hali oldukça minimalist ve kullanışlı oldu. Basit ve hafif yazlık çantaları sevenlerdenseniz bu projeyi hemen uygulayabilirsiniz. Denediğiniz projeleri Instagram’dan benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz