Çok basit ama ışıl ışıl bir kendin yap proje ne dersiniz? İtiraf edeyim, bu sefer ilhamımı Valentino’dan aldım. Valentino 2015 Yaz Koleksiyonu’nda gördüğüm altın rengi deniz kabuklarından yapılma saç aksesuarları yaz geceleri için hayat kurtarıcı rol oynuyorlar. Yaz boyunca sahillerde kullanabileceğiniz bu deniz kabuğu tokalar yine yaz düğünleri hatta yaz gelinleri için de şahane olur diye düşünüyorum.Deniz Kabuğundan Toka Yapımı

Valentino 2015 Yaz Koleksiyonu'ndan
Valentino 2015 Yaz Koleksiyonu’ndan

Malzemeler:

  • Deniz kabukları
  • Tel tokalar
  • Altın rengi sprey boya
  • Silikon yapıştırıcı

Deniz Kabuğundan Toka Yapımı

İlk olarak deniz kabuklarını ve tel tokaları altın rengine boyayarak işe başlıyoruz. Tokalarınızı altın rengi seçerseniz işiniz daha da kolaylaşacak. Bu işlemde benim tercihim çok hızlı kuruduğu ve hata riskini en aza indirdiğinden sprey boya oldu. Evde kenara köşeye sakladığınız deniz kabuklarını ve yıldızlarını ortaya çıkartmak projenin en uzun süren kısmı oluyor;)

Deniz Kabuğundan Toka Nasıl Yapılır?

Boya kuruduktan sonra deniz kabuklarını sıcak silikonla yapıştırabilirsiniz. Deniz kabukları biraz şekilsiz olduğundan yapıştırma aşamasından silikonu biraz boca etmeniz gerekiyor. Yoksa tokalar saçınıza takmadan kopuyor. Denedim oradan biliyorum;)

Deniz Kabuğundan Altın Tokalar

Silikon iyice kuruduktan sonra tokalarınızı takıp saçlarınızı gururla savurabilirsiniz. Tokaları soran olursa Valentino’dan aldım dersiniz;)

DIY Deniz Kabuğu Tokalar

Videolu yapılışı ise youtube kanalımızda;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz