Hiç farkettiniz mi evin en az önem verdiğimiz bölümlerinden biri olan antre ve hol aslında dışarıdan en çok görünen ve evinizle ilgili ilk izlenimi veren alanlar. Biz bu alanları ayakkabılıklar veya klasik aynalı vestiyer dolaplarla doldurmaya alıştığımız için evin genel dekorasyonuyla ilgili en yanlış fikri veren yerler de burası oluyor.

antre-dekorasyonu-00

Yine internet gezilerimden biri sırasında gözüme ilişen antre dekorasyonu örneklerine göz attıktan sonra evin en önem verilmesi gereken alanlarından birinin antre olduğuna karar verdim. Antrenin hem yaşam alanına katkı sağlayan kullanışlı bir yer olması hem de konuklarınıza sıcak bir ev ortamı izlenimi vermesi gerekiyor. Bu yüzden basit dokunuşlarla yapılabilecekleri listelemeye karar verdim. Kısa bir süredir kendi antremi şekillendirmeye çalışıyorum ve oldukça kararsızdım. Galeriye eklediğim örneklerle daha ekonomik ve yaratıcı seçimler yapmaya karar verdim. Kendi antremi şekillendirdiğimde hemen sizinle paylaşacağım. Ama şimdi önerilere geçiyorum.

antre-dekorasyonu-07

  • Antreye bir oturma alanı yaratarak ayakkabı giymeyi kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için banklardan veya altını sepetlerle doldurabileceğiniz dolaplardan yardım alabilirsiniz.
  • Askılıkları takacağınız alanı boyayarak renklendirebilir veya kaplama malzemeleriyle farklılaştırabilirsiniz. Böylece özel bir askılık alanı yaratmış ve girişi renklendirmiş olursunuz.
  • Girişe ekleyeceğiniz sepet ve kutular hem döküntünüzü kaldırır hem de hoş bir hava yaratır.
  • Resimler ve fotoğraflarla antrenizi ayrılmak istemeyeceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz.
  • Antreye tek bir vestiyer alıp koymak yerine farklı işlevsel parçalarla daha dinamik bir alan yaratabilirsiniz.

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz