Bir süredir devam eden Youtube eylemlerimiz bu sefer el yapımı hediye önerileriyle devam ediyor. Daha önce denemediğim 4 basit ve ucuz hediye fikriyle sevdiklerinizi özel günlerde sevindirebilirsiniz. El yapımı hediyelerin en sevdiğim tarafı kişiselleştirilebilir olması. Yani kim için yapıyorsanız onun sevdiği detaylara göre hediyelerinizde değişikler yapabilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarından Mini Tablo Yapımı

instagram-tablolari

Öncelikle kendi Instagram hesabımdan sevdiğim dört adet fotoğrafı seçerek, bunları 10cm X 10cm olacak şekilde bastırdım. Siz hediyeyi kime vereceksiniz onun profilinden sevdiğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz. Daha sonra marangozdan yine 10cm X 10 cm boyutunda ahşap parçalar kestirdim. Bir dekupaj tutkalıyla resimleri ahşap parçalara dekupe ettim. İşlemin detaylarını videodan görebilirsiniz. Bu minik tabloları raflara dizebilir veya bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz.

Ponpon Bardak Altlıkları

ponpon-bardak-altligiRenkli el yapımı hediyeleri seviyorsanız bir benzeri olmayan çok renkli bardak altlıkları yapabilirsiniz. Kürk veya keçe ponponları güçlü bir yapıştırıcıyla yuvarlak mantar altlıklarına yapıştırıyoruz. Yapıştırma işlemini dıştan içe doğru yaparsanız sonuç çok düzgün olacaktır.

Kişiselleştirilebilir Kavanozlar

geyik-kavanozBir kavanoz alarak kapağına sevdiğiniz bir figürü yapıştırın. Figür tamamen yapıştıktan sonra sprey boyayla altın veya bakır rengine boyayın. Boya kuruduktan sonra kavanozu hediye edeceğiniz kişi ne seviyorsa onunla doldurun. Ben şeker gibi görünen renkli ojeleri tercih ettim.

Ojeyle Kupa Boyama

ojeyle-kupa-boyamaAslında ojeyle ebru tekniğini daha önce blogda denemiştim ancak bu sefer renkleri daha çok belli eden beyaz bir kupayı boyadım. Kupayı isterseniz kahve ve atıştırmalıklarla doldurarak da hediye edebilirsiniz.

Yapılış detaylarını videodan izleyebileceğiniz hediye fikirlerini umarım beğenirsiniz. Bu arada Youtube kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyiniz;)

4 YORUMLAR

  1. Görür görmez bayıldım ancak bu konularda hiç deneyimim yok, siz hangi dekupaj tutkalını kullanıyorsunuz acaba? Bazı markalarda açıklama olarak beyaz boya sürülmesinin falan gerektiğini söylüyor, o yüzden fazlasıyla kararsız kaldım alacağım marka konusunda. Şimdiden teşekkür ederim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz