Her ayrıntısına büyük bir özenle hazırlandığınız en özel gününüzde, en az gelinliğiniz kadar önemli olan bir diğer detay da saçınız ve makyajınızdır. Özellikle makyajınız, güzelliğinizi vurgulamak için profesyonel ellerden çıkmalı ve kusursuz bir görünüm sağlamalıdır. Ancak makyaj dediğiniz insanı rezil de eder gelin de! Bu özel günden geriye kalacak olan fotoğraflarda mükemmel görünümünüze gölge düşürmemek adına gelin makyajı konusunda sıklıkla yapılan hatalara karşı önceden önlem almak adına önerilerimize bir göz atabilirsiniz.

bae90ed5-8600-4442-9b62-3671d3f173ed

1. Ölü Gelin
Masumiyetin simgesi açık tonlar, pudralar, beyazlar derken cilt renginiz konusunda çok da abartmamanızı öneririz. Cildinizde kusurları kapatmaya çalışırken fazla kaçan bir pudra ya da fondöten, daha kusurlu bir görünüme yol açabilir. Öncelikle yüzünüzün boynunuz, hatta açıktaysa omuzlarınızla aynı tonda olması, ne daha açık ne daha koyu olmasına dikkat edilmelidir.

2. “Waterproof” Sorunsalı
Düğün gününüz hayatınızın en mutlu anlarından biri olsa da içerisinde bir miktar hüzün de barındırır. Bu tatlı hüznü gerçek bir drama dönüştürmemek içinse makyajınızda suya dayanıklı ürünlerin kullanılması en önemli detaylardandır. Ağlamaktan göz çevresi simsiyah olmuş bir gelin pek de en mutlu gününde gibi görünmeyecektir.

3. Aşırı Doğallık Sendromu
Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Evet kusursuz bir güzelliğiniz olduğu konusunda şüphemiz yok. Ama biraz elmacık kemiklerini belirginleştirmek, biraz dudakları dolgun göstermek ve kirpiklere biraz takviye yapmanın kimseye bir zararı olmaz. Evet, siz her halinizle çok güzelsiniz ama fotoğraflarda kusursuz görünmek için düğün makyajınızda bir profesyonel destek almanızda fayda var. Bunun için en iyi gelin makyajı profesyonellerine Armut.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

4. Mekana Göre Makyaj Seçimi
Gelin makyajı konusunda en çok dikkat edilecek hususlardan biri de düğünün nerede yapılacağıdır. Gündüz, açık havada bir kır düğününde yapılacak makyaj ile kapalı bir mekanda gece yarısına kadar sürecek bir düğünün makyajı oldukça farklı olacaktır. Kapalı alanlar için daha parıltılı ve renkli makyajlar önerilirken, açık havada yapılacak aktivitelerde daha doğal ve pastel tonlar tercih edilmelidir.

5. Renkler, Simler, Sedefler…
Profesyonellerin tecrübelerine göre, makyajda pırıltıları, iddialı renk ve çarpıcı makyaj malzemelerini bir arada kullanmak, çok yorucu, kalabalık bir görünüme sebep olacaktır. Bunun için gözlerinizi belirginleştirmeyi tercih ediyorsanız dudakları biraz daha geri planda tutmalı ya da tam tersi şekilde dudakları vurgulayıp gözlere daha hafif bir makyaj uygulamalısınız. Hepsini bir arada kullanmak sizi gelinden çok buz pateni artistine dönüştürebilir. O da çok güzel tabi ama pek yeri değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz