Bir süredir yazılarımızda yeni senenin öne çıkan akımlarından bahsediyorduk. Yeni seneye geçiş yapmışken havalı bir toplamayla senenin öne çıkanlarına göz gezdirelim istedik. Listemizde yer alan maddelerin ilgili yazılarından detaylı ev dekorasyon örneklerine ve ufak ipuçlarına ulaşabilirsiniz. 2015 boyunca bolca göreceğimiz ve pek çoğuna kayıtsız kalamayacağımız öne çıkan dekorasyon trendleri şöyle:

2015 dekorasyon trendleri

Altın Rengi Dekorasyon: Altın rengi, modern dekorasyona imzasını atıyor. Ev aksesuarlarından mobilyalara kadar her yerde altın rengi görmeye başladık. Ben bile altın rengine olan önyargımdan kurtulduysam sizin de kayıtsız kalamayacağınıza eminim. Altın rengi dekorasyon örnekleri için linklere tıklamayı sakın unutmayın.

Altın rengi dekorasyon örnekleri için resme tıkla!

 

Sukulent ve Kaktüs Salgını: Nasıl oldu, ne ara hayatımızı böyle istila etti bilmiyorum ama sukulent ve kaktüsler 2015 dekorasyon trendlerinin yine baş köşesinde. Şimdiye kadar bir şekilde sukulent veya kaktüs almadıysanız daha fazla uzatmayın, hemen bir kaç çeşit edinin.

Dekorasyonda sukulentler için tıkla!

 

Geyik ve Hayvan Başları: Sakin! Avlanmaya hala karşıyız ama sahte hayvan başlarını da sempatik bulduğumuzu söylemek zorundayız. Eskiden bana ürkütücü gelen hayvan kafaları bu trend sayesinde sempatimi kazandı. 2015 yılında duvarlarınızı geyik kafası başta olmak üzere tek boynuzlu attan öküze kadar farklı hayvanlarla süsleyeceksiniz. isterseniz boynuza benzeyen biblolar ve ağaç dallarıyla da idare edebilirsiniz. Örneklere göz atmayı sakın unutmayın.

Dekorasyon örnekleri için resme tıkla!

 

Dekorasyonda Geometri: Duvarlarda, aksesuarlarda, halılarda, ev tekstillerinde kısacası evin her yerinde geometri akımına kaptırabilirsiniz. 2015’in modern evlerinde kendine yer bulan geometri trendine kıyısından, köşesinden giriş yapmanızı tavsiye edelim.

Geometrik dekorasyon örnekleri için tıkla!

 

Dekorasyonda Tipografi: Belki yeni bir trend değil ama tipografi 2015 dekroasyon trendleri arasında önemli bir yer tutuyor. Bu trendi en kolay uygulama yolu tipografik posterlerden ve tekstillerden geçiyor. Ancak daha karizmatik dokunuşlar için harfleri ve sloganları üç boyutlu haliyle yaşantınıza sokmalısınız. Örneklere bakınca ne demek istediğimizi daha kolay anlayacaksınız.

Tipografik dekorasyon örnekleri için tıkla!

 

Naturel Dekorasyon: İşte yeni yılın en sade ve en doğal akımı. Doğal malzemeleri en ham halinde evinize sokmaya hazır olun. Ağaç dallarından yapılmış avizeler, yün duvar aksesuarları, makrome örgüler, ahşap eşyaların öncülüğünü yaptığı rustik dekorasyonlar ile evlerimiz her zamankinden daha doğal.

Rustik Dekorasyon örnekleri için tıkla!

 

2015 dekorasyon trendlerinde öne çıkanları kendi tarzımıza göre sıralamaya çalıştık. Atladığım ama mutlaka listeye girmesini istediğiz trendleri yorumlarınızla ulaştırırsanız çok sevinirim. Beğendiğiniz yazıları lütfen paylaşın, sevgi paylaştıkça çoğalır<3

 

2 YORUMLAR

  1. Hayvan kafalarını ben de çok beğeniyorum.Mutlaka kendi evime de edineceğim ;))) Altın rengiyse çok garip bir renk evi çok şık da yapabiliyor,rüküş de ;)) Kararında kullanmak eve çok güzel bir ışıltı katar ama aşırısı göze zarar :))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz