Bugün yaz kış vazgeçemediğimiz parçaların başında gelen tulum kombinlerine bakmaya karar verdik. Belki tek parça olduğu için kolay kombinlendiğini düşünebilirsiniz ama tulumunuzun tarzına uygun seçimler yapmazsanız üstünüzde çok eğreti durma ihtimalini unutmamanızı tavsiye ederiz.

Bir süredir şort tulumları yazın, pantolon tulumları kışın üzerimizden sökemediğimize göre biraz farklı tarzlarda kombinlemeyi öğrenmemiz lazım. Örneğin, 2013 2014 sonbahar kış sezonunda deri ve kot tulumlar yine vitrinlerde olacak. Grunge akımının da sevdiği bir parça olan tulumları kombinlerken nelere dikkat ediyoruz ki pijama giymiş gibi görünmeyelim?

tulum-kombinleri-01

Tulum kombinleri yaparken ilk dikkat edilmesi gereken detay tabii ki ayakkabılar. Ayakkabınız topuklu mu düz mü olacak. Çok spor bir tulumun altına spor ayakkabı giyerken onu daha şık bir hale dönüştürebilirsiniz ancak dikkatli olmakta yarar var. Geçtiğimiz yazın favorisi olan bantlı ayakkabıların tulumlarla çok yakıştığını söyleyebiliriz. Böyle bir ayakkabı seçimi yaptığınızda oldukça maskülen bir parça olan tuluma dişiliğinizi kolayca geçirebilirsiniz. Yeri gelmişken pek çok erkeğin tulumlardan nefret ettiğini de hatırlatmış olalım. Ama bu detay bizi ilgilendirmiyor çünkü biz tulumları seviyoruz:)) Kısacası bir daha bu konuyu açmaya gerek bile yok. Peki dönelim asıl mevzuya.

tulum-kombinleri-19

Bir tulumu yazın sandaletlerle kışın ise botlarla kombinleyebiliyorsanız sizden iyisi yok demektir. Bu yüzden bütçeniz kısıtlıysa farklı kombinlerle uyum sağlayan renkleri ve kesimleri tercih etmelisiniz. Unutmayın ki desenli parçaları hem kombinlemek zordur, hem de birden fazla giyildikçe hem sizin hem de çevrenizin bu parçadan daha hızlı sıkılmasına yol açar. Kot tulumlar favorimiz olsa da düz siyah bir tulumun şıklığı karşısında da boynumuz kıldan ince. Vücut tipinize uyumlu siyah bir tulumu gece ince topuklu ayakkabılar, gündüz postallarla giyebilirsiniz.

Tulumunuzu farklı farklı giymek için ceket ve hırkalardan yardım almayı ihmal etmeyin. Tulum kombinlerinde diğer sevdiğimiz aksesuarlar arasında şapkalar, bereler ve saç bantları var. Neyse lafı çok uzatmadan sokaklardan seçtiğimiz tulum kombinlerine ışınlanıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz