Dekorasyon trendlerinde yükselen, benim de severek uyguladığım tipografik dekorasyon örneklerine beraber göz atalım mı? Harfler, anlamlı sözler, mesaj veren posterler evimizin duvarlarını kaplamaya başladı. Dekorasyona enerji katan tipografik uygulamaları eve taşımak ise oldukça kolay.

Tipografik Dekorasyon

Hazır satılan bir panoyla işini hızlıca çözmek isteyenlere Mudo mağazalarını önerebilirim. Özellikle bu sezon uygun fiyata güzel seçenekler vardı. Harflerden askılıklar veya biblolar ilgilinizi çekiyorsa Park Bravo‘nun dekorasyon bölümüne göz gezdirebilirsiniz. Eğer kendi işinizi kendiniz görmek istiyorsanız verdiğimiz örneklerden ilham alarak kendi posterlerinizi tasarlayabilirsiniz. Bu iş size göre değilse bulacağınız bir posteri bastırmak ve çerçeveletmek sadece 5-10 dakikanızı alır. Eğer daha geniş bir alanda uygulama yapmak isterseniz en iyisi duvarlara yazılar yazmak olacaktır. Yalnız bunu yaparken şablonlardan yardım almanızı öneririm. Aksi halde yazının şekli sizi memnun etmeyebilir. Tabii kendinize güveniyorsanız orası ayrı bir mevzu. Eğer yazıları yazayım ama arada bir değiştireyim derseniz daha önce yaptığımız kara tahtaya ne dersiniz? Kara tahtanız hazır olduktan sonra özgür olacaksınız. Ruh halinize göre kara tahtadaki yazıları değiştirmek veya tahtanızın üzerine notlar almak çok keyifli olabilir.

tipografi-posterler-19

En kolay uygulamalardan biri 3 boyutlu harflerden satın alarak bunları istediğiniz şekilde duvara asmak. Tek devasa bir harfle veya anlamlı bir kelimeyle duvarlarınızı süsleyerek dekorasyona dinamizm katabilirsiniz.Üç boyutlu harfleri mağazalardan bulabileceğiniz gibi marangozlarla konuşup kendi istediğiniz şekil ve ebatlarda hazırlatıp boyatabilirsiniz. Böylece hayal ettiğiniz bir parça gerçeğe dönüşmüş olur. Ben ilk olarak evimin girişinden başladım. Park Bravo’dan satın aldığım harf askılıklar girişe çok sıcak bir hava kattı.

Şimdiki hedefim Mudo Concept’te gördüğüm tipografik panolarda. Eğer alırsam bunu da Instagram hesabımdan sizinle paylaşacağıma emin olabilirsiniz. Şimdi tipografik dekorasyon örneklerine bakıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz