Havalar ısındıkça dış ortamların dekorasyonunun önemi artıyor. Bugün genelde pek önem verilmeyen ama harika birer dış mekan alternatifi olan teras dekorasyonuna göz atıyoruz. Basit birkaç dokunuşla gerçek birer cennete dönüşebilen teraslarda şekil ve büyüklüğe göre değerlendirebileceğiniz farklı alternatifleri bulduk.

Teras-Dekorasyonu-03

Minimalist dekorasyonu sevenler açık renkler ve modern bahçe mobilyalarından yardım alabilir. Minimalist dekorasyonu doğru bir aydınlatmayla desteklerseniz ortaya güzel bir sonuç çıkacaktır. Son dönemde fosforlu renkler ve led aydınlatmalar teraslarda tercih ediliyor.
Teras-Dekorasyonu-38

Daha sıcak bir atmosfer yaratmak isteyenler hemen bir çiçekçiye doğru yola çıkabilir. Terası bahçe kadar yeşil bir hale dönüştürebilirsiniz. Yerden onlarca metre yükseklikteki bahçenizi renkli kumaşlardan yapılmış kırlent ve minderlerle doldurmayı unutmayın. Fenerler, renkli saksılar, rüzgar çanları gibi detaylar terasınızı çok güzelleştirir.
Teras-Dekorasyonu-12

Teras bitkilerini seçerken belli bir bölgeyi hatırlatan seçimler yapabilirsiniz. Örneğin tropik bitkiler seçerken bir ada konsepti yaratabilirsiniz. Deniz kabukları, deniz feneri, kum veya çakıl taşları ve mavi tropik etkiyi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Teras-Dekorasyonu-10

Peki ya kaktüsler? İlk düşününce çok sempatik bir sonuç hayal edemediğinizi biliyoruz. Ama yüzlerce farklı çeşidi olan kaktüsler doğru seçildiğinde kolaylıkla bir Meksika atmosferi yaratmanızı sağlar. Renkli ışıklandırmalar, cıvıl cıvıl renkler ve bölgeye özgü aksesuarlarla çok iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Teras-Dekorasyonu-49

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz