Belki bazılarımızın hiç önemsemediği bir detay olan tavanlar artık ev dekorasyonunu tamalayan en önemli unsurlardan. Evin dekorasyonuna göre farklı tarzlarda alternatiflerle süsleyebileceğiniz tavanlar sayesinde misafirlerinizin boyunlarının tutulmasına sebep olabilirsiniz.

tavan-dekorasyonu-01

Tavan dekorasyonuna dair örnekleri önceden hep şık mekanlarda görürdük artık evlere sıçrayan bu akımla tavanlarda tarzınıza uygun farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Evinizi bohem tarzda dekore ettiyseniz tavanda ahşap kütükler kullanmak isteyebilirsiniz. Daha minimalist bir tarzınız varsa tavanda modern bir ışıklandırma size göre olabilir. Daha sofistike ve şık bir dekorasyonu sevenlerdenseniz Fransız saraylarından esinlenilerek hazırlanan işleme ve resimler size göre olabilir.

tavan-dekorasyonu-05

Tavanları renklendirirken özgür ve yenilikçi davranabilirsiniz. Örneğin eğlenceli dokunuşları seven biriyseniz tavanda geometrik desenler veya çizgiler görmek hoşunuza gidebilir. Duvarlar ve tavan arasında güzel bir denge yaratarak mekanın atmosferine pozitif bir katkı sağlamak mümkün. Ayrıca endüstriyel dekorasyon örneklerinde gördüğümüz gibi havalandırma boruları gibi detaylar tavanlarda çok güzel bir görüntü yaratıyor. Tabii böyle bir tavan dekorasyonu için tavanlarınızın mutlaka yüksek olması gerekir. Lafı daha fazla uzatmadan galerideki örneklere geçelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz