Evlilik kararı alınınca başlayan telaşla beraber halledilmesi gereken detaylar; düğün nerede olacak, kimler davet edilecek, neler ikram edilmeli, pasta kaç katlı olacak, ilk dans hangi şarkıyla edilecek, nasıl bir gelinlik giyilip nasıl takılar takılacak? Bu soruları artırmak mümkün. her çıkan detayla beraber alınması gereken kararlar var. Ama bir gelin için en önemli detaylardan biri gelinliği ise diğeri gelinlere özel saç modelleri arasından seçilecek saç modelidir.

gelin-saci-modelleri-10

Uzun süren süreler boyunca hayali kurulan, tasarlanan, defalarca prova edilen ve en sonunda hayal olmaktan çıkan bir gelinliğin tüm ihtişamını pekiştirerek, gelinliğin içinde bir kelebeği andıran gelinin tüm güzelliğini gözler önüne seren bir diğer nokta ise saçıdır. Gelin saç modelleri önceden gelinliğe, kullanılacak olan saç aksesuarına, kullanılacak olan gelin duvağına göre değerlendirilip, araştırma yapılarak tasarlanabilen en önemli düğün ve gelin detaylarından birisidir.

gelin-saci-modelleri-07

İhtişamlı bir gelinliğin yahut tacın görkemini geri plana atmamak için daha sade saç modelleri tercih edilirken, daha sade bir gelinlik saç, aksesuar ve makyaj ile şaşalandırılarak daha ön plana çıkarılabilir. Eskiden daha çok topuzlu modeller revaçta iken, artık gelin saçlarında daha salınan ve daha açık bırakılmış özgür saç modelleri dikkat çekmektedir. Ayrıca tek tarafa toplanmış yahut dağınık topuz adı verilen stillerinde yaygınlaştığı gözden kaçmamaktadır. Zevkler asla tartışılmaz. Fakat yıllardır giyilen gelinlik ne model olursa olsun, her geline uyum sağlayarak, yakışan saç modellerinden birisi de maşalı, yani dalgalı saç modelleridir. Değişen moda ile birlikte bu değişime uyum sağlayan gelinlik modelleri saç tasarımlarının da değişkenlik gösterilmesini sağlar.

gelin-saci-modelleri-01

Daha düz ve kabarık olmayan gelinlikler ile birlikte taç, duvak kullanımını da arka plana atan gelin adayları daha çok ense topuzu olan daha nostaljik tasarımlara ilgi duyar iken, küçük bir çiçek ile hareket kazandırılabilecek gelin saç modelleri gün geçtikçe yayılmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz