Sonbahar geldi de geçiyor bile. Yazın bittiğini kabul etmek istemeyişimiz sonucu mevsimin ortasına gelene kadar bekledikten sonra ev dekorasyonuna el atmamız gerektiğini anladık. Mevsim geçişlerinde ev dekorasyonuna küçük dokunuşlar yapmak mevsime daha hızlı uyum sağlamamıza yardımcı oluyor. Mevsim Sonbahar olduğuna göre dekorasyona katacağımız renklerde doğadan ilham alıyoruz. Sarı, kahverengi ve turuncu tonları bizim ana renklerimiz olacak. Ama doğa bize sadece renk konusunda ilham vermekle kalmayıp dekoratif materyalleri de önümüze sunuyor. Doğada bulabileceğimiz ağaç dallarını, kurumuş yaprakları ve kozalakları eve taşıdığınızda sonucun ne kadar güzel olacağına inanamayacaksınız.

sonbahar-dekorasyonu-03

Sonbahar dekorasyonunda kuru dallarla yapabilecekleriniz neredeyse sınırsız. Kuru dalları ve yaprakları sadece vazolara dağıtarak bile sonbahar atmosferini eve taşıyabilirsiniz. Kuru dalları işlevsel hale getirmek ise oldukça kolay. Herbiri benzersiz olan dallarla elbise askılığı, takı askılığı, tablo hatta avize bile yapabilirsiniz. Bunun için özellikle deniz kenarlarında dolaşmanızı tavsiye ederim. Denizde dalgalar arasında şekillenip daha sonra sahile vuran dal parçalarının işlenmiş gibi bir dokusu oluyor. Bu dalları hiç zımparalamadan sadece vernikleyerek kullanabilirsiniz.

sonbahar-dekorasyonu-01

Kuru dalları ne kadar doğal bırakıp bırakmayacağınız size kalmış. İster olduğu gibi kullanın ister üzerine desenler çizin, ister tek renge boyayın. Kuru yaprakları dökülmeden saklamanın en güzel yoluysa çerçevelere yerleştirmek. Kozalakları ise ister sprey boyayla boyayın, ister olduğu gibi bırakın. Sonbahar romantizmini hızlı bir şekilde ev dekorasyonuna yansıtmak isteyenlere özel fikirler galeride.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz