Geçen yaz hayatımıza giren saç tebeşirleri 2013 yaz podyumlarında kendine yer bulunca bu yazın vazgeçilmez trendlerinden biri haline geldi. Konuya yabancı kalanlar varsa kısaca özet geçelim. Tebeşire benzeyen bir yapısı olan bu saç boyaları sayesinde saçınıza istediğiniz rengi verebiliyorsunuz. Tabii bu renkler genelde pembe, mavi, yeşil gibi daha parlak ve dikkat çekici renklerden oluşuyor. Bu yaz fosforlu renkler moda olduğuna göre saçlarınızı bu modadan mahrum bırakmanız pek de doğru olmaz değil mi?

Sac-Tebesiri-05

Kullanımı çok kolay olan saç tebeşirlerini pek çok kozmetik mağazasından kolayca bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken saçları hafifçe ıslatıp tebeşiri saçınızda gezdirmek. Rengi sabitlemek için maşa veya düzleştirici gibi ısı veren bir işlem tercih edebilirsiniz. Özellikle sarı saçlarda çok daha belirgin ve güzel göründüğünü belirtmeden geçmeyelim.

Sac-Tebesiri-04

Bu sene Oscar de La Renta gibi ünlü markaların podyumlarına taşıdığı bu renkli saçlar yazın kısa sürede bir değişim yaşamanızı sağlıyor. Bir sezon önce çok genç işi diye değerlendirilen saç tebeşirleri podyumlarda kendine yer bulunca bizim bile fikrimizi değiştirdi. Gördük ki abiye bir topuzda bile güzel sonuçlar alınabiliyor. Bu görünüşü özellikle mezuniyet balosu hazırlığı yapanlara tavsiye ederiz. Tatil hayallerine daldığımız bu günlerde hayallerimizle beraber saçlarımızı da renklendirmek için iyi bir fikir!

Sac-Tebesiri-06

Sac-Tebesiri-01  Sac-Tebesiri-07 Sac-Tebesiri-08 Sac-Tebesiri-09

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz