Eşya depolamak gerçek bir sanat. Özellikle IKEA‘nın hayatımıza girişiyle çeşitlenen depolama seçenekleri çoğu zaman hayat kurtarıcı oluyor. Evde depolama alanları yaratmaya çalışırken bu işin sanatçılarından! ilham almaya karar verdik. Bakalım bizin gibi depolama sorunları yaşayanlar ne gibi parlak fikirler üretmişler?

Kirada yaşayanlar için depolama alanları hayati önem taşır. Her taşındığınız evin kullanım alanı diğerinden farklı olduğu için bazı eşyalarınızı kullanmadan saklamanız gerekir. Aynı şekilde kalabalık yaparak göz yoran türlü ıvır zıvırı düzgün bir şekilde yerleştirdiğinizde, hem her aradığınızı kolayca bulabiliyor, hem de ortalıkta kalabalık yapmasını engelleyebiliyorsunuz.

mutfak-depolamaa-16

Depolama çözümlerine mutfaklardan başlayalım dedik. Düzenli olduğu zaman vakit geçirmesi çok keyifli olan mutfaklarda dolaplar dışında ekstra alanlar yaratmanız gerekiyor. Bazen bir askılık, bazen bir derdilik, bazen alet panosu size bu konuda yardımcı olacaktır. Düzenli açık raflar, askılara takılmış tabak çanaklar hem eşyaları ortadan kaldıran hem de dekorasyona katkı sağlayan detaylardan. Günümüz dekorasyon trendlerinde ilk sıraya oturan endüstriyel dekorasyondan ilham alarak hazırlanan bu alanlar yarattığı dinamik görüntüyle evinize sıcaklık katar.

Depolama alanları yaratırken dolap içlerini bölerek doğru değerlendirmek size ekstra alan sağlayan çözümlerden. Yine IKEA’da bulabileceğiniz magnetik raylar metal eşyaları ortadan kaldırmak için harika bir alternatif. Mutfakta doğru depolamanız gereken yerlerden biri buzdolabı içleri. Buzdolabının boyutuna uygun plastik veya tel sepetlerle bölümler yaratmak, dönen servis altlıklarıyla soslara kolay ulaşmak mümkün. Mutfakta saklama çözümleri yaratırken aklınıza gelenleri denemekten çekinmeyin. Eğer galeride yer almayan parlak bir fikriniz varsa bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Siz paylaşana kadar mutfakta depolama çözümleri için neler yapılabilirmiş bir bakalım.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz