Bizim çocukluğumuzda sınıflarda kara tahtalar vardı. Daha mezun olamadan vedalaşmak zorunda kaldığımız kara tahtalar yerine bembeyaz ve pırıl pırıl beyaz yazı tahtaları gelmişti. O zaman değerini anlayamadığımız kara tahtalara hak ettiği değeri vermenin zamanı geldi.

Mutfaklarda-kara-tahta-dekorasyonu-01

Bir süredir karşımıza çıkmaya başlayan kara tahta trendi ev dekorasyonuna yeni bir soluk getiriyor. Özellikle mutfaklara çok yakıştırdığımız kara tahtalar nostaljik görüntüsünün yanında işlevsel de. Kara tahta uygulaması için hem duvar boyaları hem de duvar etiketleri satılıyor. Yani uygulanması oldukça pratik. Genelde mutfakta tutulan alışveriş listesini yazmak için kağıt kalem arama derdine son veren kara tahtalar için yer açmaya hazırsanız sizin için bazı öneriler topladık. Önce önerilerimize daha sonra galerideki uygulama örneklerine göz atmayı ihmal etmeyin.

Mutfaklarda-kara-tahta-dekorasyonu-02

  • Mutfakta uygulama yapacağınız alanı seçerken en aydınlık alanı seçmenizi öneririz veya güzel bir ışıklandırmayla mutfağın fazla kararmasını engelleyebilirsiniz.
  • Kara tahtayı uyguladığınız duvarı raflar, saksılar ve askılıklarla zenginleştirirseniz daha güzel sonuç alabilirsiniz.
  • Dolap kapaklarına, tezgah arkasına uygulayacağınız kara tahta sayesinde herkesten farklı bir dokunuş yakalayabilirsiniz.
  • Kara tahtanızın olduğu alanda çocuklarınıza özgürlük vererek hem diğer duvarları boyamalarına engel olabilir hem de yaratıcılıklarından yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz