Microsoft
‘un bir süredir devam ettirdiği projesi önümüzdeki 5-10 sene içerisinde evlerimize yansıyacak teknolojileri bizlerle tanıştırıyor. Gelecekten bir kesit sunan proje teknoloji severlerin oldukça hoşuna gidecek türden.


Evin girişinde taşınabilir teknolojik aletlerin konulduğu anda şarj edilebildiği bir akıllı ünite bulunuyor. Bu üniteye akıllı saatinizi koyduğunuzda ise yaktığınız kaloriden tansiyonunuza kadar yaptığı ölçümleri sizin için gösteren ve eski değerlerinizle karşılaştıran bir ekran mevcut.


Gelecekte evlerin mutfakları ise teknoloji üssü gibi. Mutfak tezgahı üzeri elektronik bir ekranla sizin için tarifleri, buzdolabında kalan malzemeyi gösterek alışveriş listesi hazırlamanızı sağlıyor.


Dokunmatik ekran monitör
ise ailenin özel günlerini, programlarını hatırlatan bir ajanda. Girişteki ekran gibi sağlık bilgilerini monitörleyen ekran daha detaylı analizlerin yanında sağlık önerilerinde de bulunuyor.


Oturma odası duvarından sanat galerisini gezebilir, satıcıyla konuşabilir hatta alışveriş yapabilirsiniz.


Yemek masası yüzeyi çocuklar için bir oyun alanına dönüşerek dijital bir ekran üzerinden hareketleri algılayan sihirli bir yüzey haline geliyor. Çocukların daha kolay yemek yiyeceği garanti gibi görünüyor.


Genç odası ise interaktif bir üs gibi. Her duvar ayrı bir dijital yansımanın eseri ve isteğe göre düzenlenebiliyor. Sosyal ağlara bağlantıda artık bu interaktif duvarlarla yürütülecek.


Tüm ev yönetimini sağlayan ekran müzik, film gibi kişisel zevklerinizden rezervasyon ayarlamalarına, ev ısısı, aydınlatması yönetimine kadar tüm bilgileri kişiselleştiren bir alan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz