Yaratıcı kendin yap projeler arasındaki turumuzda bugünkü malzememiz ahşap meyve kasaları. Zaten estetik olarak çok şık olan bu kasalarla evlerinizde veya ofislerinizde kullanabileceğiniz yaratıcı ve şık kendin yap objeler üretebilirsiniz. Özellikle evde depolama alanları yaratmak veya varolan alanları düzenlemek için harika bir çözüm olan meyve kasalarını dekorasyonda işlevsel hale getirmek için önerilerim şunlar:

meyve-kasasi-kendin-yap-21

  • Meyve kasalarından şahane raf sistemleri tasarlayabilirsiniz. Bunu yaparken tek yapmanız gereken nasıl bir tasarım ve nasıl bir renk istediğinize karar vermek. Önce alana uygun boyutlarda meyve kasaları seçmelisiniz. Kasaları birbirine sabitleyerek açık bir dolap yaratabilir veya duvara asimetrik olarak sabitleyeceğiniz kasaları ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce kasaları istediğiniz bir renkte boyamayı ihmal etmeyin. Sadece iç kısımlarını renklendirmek veya baskılı kumaş/kağıtlarla kaplamak gibi güzel seçenekleriniz olduğunu da unutmayın. Bu sayede şahane bir ayakkabılık veya kimsede olmayan bir TV ünitesi tasarlamış olacaksınız.
  • Peki meyve kasalarından orta sehpa yapmaya ne dersiniz? Bunun için dört meyve kasasını önce birbirine daha sonra dördünün oturacağı bir plakaya sabitlemeniz gerekecek. Tekerlekleri de taktınız mı bu iş bitmiştir.
  • Meyve yasalarını gazetelik, çiçeklik veya ıvır zıvır depolamak için kullanmak için boyayıp altına tekerlek takmanız yeterli olacaktır.
  • Yan sehpaya mı ihtiyacınız var? Meyve sandığını istediğiniz tip ayaklarla yan sehpaya dönüştürebilirsiniz.
  • Peki meyve kasasını sevimli taburelere dönüştürsek mi? Yine yapılacaklar çok basit. Biraz sünger, biraz pamuk, biraz kumaş. Bu üçlüyle şahane bir oturağınız olacak.

meyve-kasasi-kendin-yap-04

Hem de çok sevimli olacak. Şimdi aldığınız ilhamla projeden projeye koşmanızı dilerim.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz