Makyaj malzemelerini düzenlemek her kadın için zordur. Far, allık, pudra, fırça derken çoğumuzun makyaj malzelemeri karmakarışık bir halde kutu ve çantalarda onları bulmamızı bekler. Şahsen bu yüzden tarihi geçmiş çok makyaj malzemesi attım.

Bugün gördüğüm bu mıknatıslı pano ise hem görünüşü hem de pratikliğiyle bence şahane olmuş. Evinizde yapabileceğiniz bu proje için ihtiyaç duyacaklarınız: metal bir pano ve buna uygun boyutlarda bir çerçeve ve makyaj malzemelerinin arkasına yapıştırmak için mıknatıs ve yapıştırıcı.


İlk olarak çok küçük olmayan bir çerçeve bulmanız ve dilerseniz bunu boyamanız gerekiyor. Mıknatısın iyi tutacağına emin olduğunuz bir metal parçasını bu çerçeveye oturtun. Projede üzerine kumaş kaplanarak farklı bir görüntü elde edilmiş. Ancak tek parça düzgün bir metal bulabilirseniz kaplamasanız da olur bence.

Daha sonra allık, far, pudra ne varsa arkalarına ağırlıklarına göre mıknatıs yapıştıracaksınız. Fırca ve kalemlerin durduğu kutulara da mıknatıs yapıştırabilirsiniz, böylece hepsi bir arada olur. Gördüğünüz gibi proje sona erdi. Duvarda yaratıcı olduğu kadar yararlı yeni bir aksesuarınız oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz