Aniden bastıran soğuklarla baş başa kalınca evimde esen yaz esintileri gözüme çarpmaya başladı. Daha kendimi bile kışa hazırlayamadım ama ev için neler yapılabilir diye sağa sola bakınmaya başladım. Gözüme ilişen en tarz ve en ekonomik detaylardan biri örgüler.

orguyle-kis-dekorasyonu-03

Örgülerin görür görmez insanın içini ısıtan etkisini kimse inkar edemez. Örgü demek sıcaklık demektir. O zaman yeteneklerimizi göstermenin zamanı geldi ama bu kez kendimiz için değil mobilyalarımız için. Eşyaları örgüyle giydirme fikri kulağa absürd gelse de uygulandığı zaman ortaya çıkan sonuç muhteşem. Evdeki hangi eşyaları örgüyle kaplayabileceğiniz sizin yeteneğinize bakıyor olsa da bu işe bütçe ayırarak işin ehli örgücülerden yardım alabilirsiniz.

orguyle-kis-dekorasyonu-07

Kendi adıma örgü özürlü olduğum için planım eski kazakları kesip biçmek. Böylece işin kolayına kaçarak istediğim etkiyi yaratmayı planlıyorum. İlk hedefim renkleri bir süredir gözüme batan saksılar olacak. İlk proje için basit bir hedef seçtim ki ilk seferden moralim bozulmasın. Galeride görebileceğiniz koltuk örgüleri benim için imkansız olduğu için eski tip örgü koltuk şallarının hala iş görebileceğine inancım sonsuz. Özellikle saksı, vazo ve avize gibi parçaları örgüyle kaplamanın bir anda atmosferi ısıtacağına eminim. Neyse ben eski kazakları karıştırmaya giderken sizi de ilham almanız için örgü eşyalarla baş başa bırakıyorum. Sıcacıkk bir kış dileğiyle…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz