Havalar soğudukça dışarıda daha çok vakit geçirmenin yollarını arıyoruz. Bunu evde yapmanın en kolay yolu ise kış bahçeleri. Dışarıdaki soğuğu geçirmeyen ama mevsimin tüm güzelliklerini yaşamanızı sağlayan özel bir alan yaratmak olası kış depresyonuna da iyi gelecektir.

kis-bahcesi-dekorasyonu-00

Özellikle camekanlar favorim olsa da ılıman iklimli bir yerde yaşıyorsanız bahçede elektrikli sobalar veya yakılacak ateşlerle şahane bir ortam yaratabilirsiniz. Sonbaharın turuncu renk avantajıyla bu alanları renkli hale getirmek çok kolay. Ortamı sıcak göstermek için kullanacağınız battaniye ve minderlerle öncelikle içiniz ısınacaktır. Kışın karın bol yağdığı bir yerde yaşıyorsanız kış bahçesinde beyazı tercih etmek çok akıllıca bir seçim olabilir. Camekanın ötesindeki atmosferi içeriye yansıtmak mevsimin tam olarak tadını çıkartmanızı sağlar. Tek renk dekorasyonun işinizi kolaylaştıran yanını da unutmamak gerek. Beyaz renge bağlı kalarak yapacağınız seçimlerle işinizi hızlıca bitirerek kış bahçenizin tadını çıkartabilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyonu-12

Daha renkli ortamları sevenler Fas tarzı dekorasyondan ilham alabilir. Renklerin ve aksesuarların bol kullanıldığı Fas (Morocco) tarzı dekorasyon bohem severlerin favorilerinden ve itiraf edelim ki kış soğuklarını ısıtmak için doğru bir seçim olabilir. Daha minimalist dekorasyonu tercih edenler yazın kullandıkları bahçe takımlarını kilimler ve sehpalarla kombinleyebilirler. Son olarak elektirkli soba gibi basit dokunuşlarla kış bahçenizdeki genel düzeni oluşturabilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyonu-08

Kış bahçesi dekorasyonunda hangi tarzı seçerseniz seçin içeriyi bitkiler ve mumlarla süslemeyi ihmal etmeyin. Kışın tüm bitkiler yapraklarını dökmüşken evde yemyeşil yapraklı bitkiler görmek ruhunuza çok iyi gelecektir.

Kışın keyfini çıkartmayı ihmal etmeyin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz