Kendin yap projelere kafayı fena halde takmış durumdayız. Bu kez moda olan parçaları nasıl yaparızın peşine düşüyoruz. Bildiğiniz gibi modanın akıl almaz hızına yetişmek bütçeleri zorlayan bir durum. Her moda parçanın üstüne atlamak ise çok büyük bir hata. Bazı moda akımlarının ne kadar hızlı geçip gittiğini düşünürsek, bu parçalar için para harcamanın çok büyük bir hata olduğunu düşünüyorum. Moda akımlarında savrulmak yerine eski eşyalarınızı modaya uygun hale getirebilirsiniz. Bugün son günlerin moda trendlerine uygun kendin yap projeler arasından en sevdiklerimizi sizinle paylaştık. Bu projelerin her biri oldukça kolay ama galeride gezdiğinizde hepsinin adım adım yapılışlarını resimli olarak görebileceksiniz. Şimdi gelelim paylaştığımız kendin yap projelerle ilgili küçük ipuçlarına:

kendinyap-moda-önerileri-00

  • Taşlar ve zımba detaylarının modası geçmek bilmiyor. Kolyeler, çantalar, kazaklar ve ayakkabılara sıçrayan taş ve zımbalarla yapabileceğiniz pek çok şey var. Arkası zımbalı metal aksesuarları ve taşları boncukçulardan bulabilirsiniz. Eski bir kazağı, artık sıkıldığınızı bir ayakkabıyı modaya uydurmak için sadece yapıştırıcıya ve biraz ilhama ihtiyacınız olacak. Kendi zevkinize göre yapacağınız küçük dokunuşlarla eskiler tanınmayacak hale gelecek. Mutlaka deneyin, pişman olmazsınız.
  • Eski tişörtleri boyayarak ve keserek yenilemek için tüm moda akımları bizden yana. Kesilmiş parçalar, üzerde yazılar ve boyamalar olan tişörtlerin modası hiç geçemeyecek gibi görünüyor. Yani eski tişörtleri sakın atmayın. Hatta erkek arkadaşlarınızın eski tişörtlerini bile toplamanızı öneririm.
  • Gelelim ayakkabılara. Eskiyen ayakkabıları boyamak, kumaşla kaplamak, taşlarla süslemek en sevdiğimiz şeylerden. En çok okunan yazımızın ayakkabı boyamayla ilgili olduğunu düşünürsek sizin de ilginizi çektiğini biliyoruz. Kişiselleştirilmiş Converse’lerden geçilmeyen bir dünyada sizin hazır alınmış bir çift ayakkabıyla gezmeniz hiç doğru değil. Hemen harekete geçin!!

Lafı çok uzatmadan sizi ilham alabileceğiniz kendin yap moda projeleri ve yapılışlarıyla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin <3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz