kalpli-battaniye-yapimi-01
Sevgiliye hediye seçmek hep zordur. Bizim önerimiz kendi yapabileceğiniz hediyeleri tercih etmeniz. Kendi emeğinizi ortaya koyacağınız bu hediyeler aynı zamanda eşsiz olduklarından bize daha değerli geliyorlar. Yarınki Sevgililer Günü için kendin yap kategorisinden kendinize uygun seçenekler bulacağınıza eminiz. Hem söz konusu sevgili olunca özel günlerin kolay kolay tükenmediğiniz iyi biliyoruz. Elinizin altında beğendiğiniz birkaç alternatif olması her zaman iyidir.
kalpli-battaniye-yapimi-02
Gelelim kalpli battaniyenin nasıl yapıldığına? Öncelikle açık ve düz renklerde bir battaniye veya örtü almanız gerekecek. Kalp şeklindeki baskılar için kartondan kesilmiş boy boy kalpler hazırladıktan sonra kırmızı kumaş boyasını yanınızdan eksik etmemeye bakın. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay karton kalplerin arka taraflarına tutacak yapmak. Raptiye veya bant yardımıyla bu işi halledebilirsiniz.

Malzemeler hazır olunca tek yapmanız gereken kartondan kestiğiniz kalpleri boyayıp kumaşa baskı yapmak. Baskının kusursuz olmaması daha iyi görünmesini sağlar. Baskı yöntemi sayesinde kumaşın dokusunu tam kapatmadan boyama yapabiliyorsunuz. Çok göze batan yerleri fırça yardımıyla düzeltebilirsiniz.

Tüm battaniyeye baskı yapmak çok uzun süreceği için sadece kenarlarına yapabilirsiniz. Mutlu günler…
Kaynak: A Beautiful Mess
kalpli-battaniye-yapimi-03

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz