Yine kendin yap (DIY) projeler peşine düştüğümüz bir anda karşımıza eski araba lastiklerinden yapılma muhteşem eşyalar çıkmaya başladı. Bu kadar kolay bulunabilen bir parçayla yeni şeyler yapmak harika olabilir.

lastik-diy-01

Biraz araştırınca araba lastiğinin en çok çiçeklik ve salıncak yapımında favori olduğunu gördük. Ancak bizim asıl aklımızı çelen iki proje var. Bunlardan biri lastikleri neon renklerde boyayıp üstlerinde cam takarak yapılan sehpalar. Yapımı bu kadar kolay olmasına rağmen görünümüne bayıldık. Diğeri ise lastiği ince urganla sararak yapılan koltuk ve sehpalar. Urgan veya kendirle kaplanan lastikler hasır bahçe takımlarını aratmıyor desek yeridir.

lastik-diy-07

Eski araba lastiklerini hiç işlemden geçirmeden de değerlendirmek mümkün. Ham haliyle kullanmayı tercih ettiğinizde bile kendi dokusu ve formu sayesinde iyi bir sonuç ortaya çıkartabiliyor. Lastikleri çiçeklik olarak kullanmak yeni karşılaştığımız bir dönüşüm projesi olmasa da bizim için hala cazibesini koruyor. Özellikle büyük bir bahçeniz varsa lastiklerle bahçeyi daha iyi organize edebilirsiniz. Lastikleri farklı bitkileri ayırmak için sınır olarak kullanabileceğiniz gibi biraz su biraz yaratıcılıkla küçük süs havuzları bile yapabilirsiniz.

lastik-diy-06

Her zamanki gibi yapımı basit ama sonucu şahane projeler seçmeye çalıştık. Bu yüzden her projenin ayrı ayrı yapımını anlatmak yerine size ilham kaynağı olmasını diliyoruz. Biraz boya, biraz emek ve biraz yaratıcılıkla neler yapılabildiğini görmek için resimlere dalmanız yeterli.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz