Bu sene yılbaşı ağacı için yaratıcı kendin yap alternatiflere yöneldik. Geçen yılbaşında paylaştığımız Alternatif Yılbaşı Ağaçları‘na yenileriniz eklemek için internet ahalisi bu arada neler yapmış bir göz attım. Her zaman olduğu gibi şahane DIY projelerden bir süre başımı kaldıramadıktan sonra güzel bir toplama yaptığıma inanıyorum.

diy-yilbasi-agaci-00

Bir süredir bildiğimiz yılbaşı ağaçlarına karşı hevesimi yitirdiğim için yaratıcı alternatifler daha çok ilgimi çekmeye başladı. Çünkü kendi yılbaşı ağacınızı yaratırken sınırlardan ve klişelerden kaçabilirsiniz. Plastik bir yılbaşı ağacına para verip kurmak ve yılbaşı sonrasında tozlanarak çekiciliğinden eser kalmadığını görmektense her görenin “ne güzel fikirmiş” diyeceği bir yılbaşı ağacı yapmak bence daha heyecan verici. En önemli detay ise ağacınıza tarzınızı birebir yansıtabilme şansınız.

diy-yilbasi-agaci-05

Örneğin bulduğum örneklerden biri tripod ile hazırlanmış bir yılbaşı ağacı. Hobinizin veya işinizin fotoğrafçılık olduğunu düşünün ne kadar güzel bir fikir öyle değil mi? Bu fikirden yola çıkarak kendi hobilerinizi veya işinizi projenin odak noktası haline dönüştürebilirsiniz.

diy-yilbasi-agaci-10

Duvara asacığınız objelerle yılbaşı ağacı görüntüsü yaratmak nasıl fikir? Kısacası sizin istediğiniz her eşya veya her alan çok güzel bir yılbaşı ağacına dönüşebilir.  Eve yılbaşı ruhu katarken çok masrafa girmenize veya her evde olan detaylara yer vermenize gerek yok. Siz yeterki ne istediğinize karar verin. Gerisi sizin yaratıcılığınızla kendiliğinden gelecektir. Kendi yılbaşı ağacınızı yaparken biraz ilham almak isterseniz yaratıcılık sınırlarını zorlayan kendin yap projelerine mutlaka göz gezdirin. Biraz esinlenmenin kimseye zararı olmaz. Bu arada yılbaşı modumu açtım daha fazla yılbaşı yazısı isterim diyenleri şöyle alalım. Yaratıcı bir yıl dilerim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz