Yaklaşan Halloween yani Cadılar Bayramı etkisini internette yoğun olarak hissetmeye başlayınca biz de gördüğümüz birbirinden yaratıcı kendin yap kostümleri paylaşmaya karar verdik. Geçen sene Cadılar Bayramı’nda kostüm satın alabileceğiniz siteleri ve cadılar bayramı için makyaj önerileri paylaşmıştık. Bu sene para harcamadan daha yaratıcı olabileceğinizi göstermek adına kendin yap kostümlere yer vermeye karar verdik.

Kendin Yap Kostümler

Cadılar Bayramı veya kostümlü bir parti için ilham alabileceğiniz bu kostümlerin hepsi çok ekonomik olmasının yanı sıra oldukça karizmatik. Kendi gardrobunuza küçük ekler yaparak partinin en yaratıcı hatta en şık katılımcısı siz olabilirsiniz. Kendi kostümüzü kendiniz yapmaya kararlıysanız öncelikle kim olmak istediğinize karar verin. İlk akla gelen ve kostümleri kolayca bulunan karakterler yerine sizin hayatınıza anlam katan karakterleri öncelik listenize alabilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz bir filmin başrol karakteri yerine kendinize benzettiğiniz yan karakteri olabilirsiniz. Kostüm partisine sevgilinizle katılacaksınız ilham verici çiftler arasından seçim yapabilirsiniz. Beraber hırsız kılığına girerek ucuza en dikkat çekici çiftler arasına girmeniz de mümkün.

DIY KostümlerSon günlerde kostümlere kendi tarzınızı yansıtmak çok moda. Yani kostümü kendinize göre yorumlayarak alışılmışın dışına çıkartabilirsiniz. Kendi kostümünüzü hazırlarken gözlük, çorap, eldiven, saç tokası gibi aksesuarlar hayat kurtarıcı olabilir. Mesela çilek kostümü yapmak için kırmızı elbisenizin üzerini çilek gibi boyayıp kafanıza yeşil bir saç aksesuarı tasarlayabilirsiniz. Bu kostüm hem çok sevimli hem de rahat taşıyabileceğiniz bir kostüm olacaktır. Biz sizin için kolayca yapılabilecek kostüm fikirlerini bir araya toplamaya çalıştık. Şimdiden çılgın bir kostüm partisi dileriz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz